| Yssa_Vali_1969 a întrebat:

Sunt o mama singura cu trei copiii,am vreo sansa sa primesc ajutor din partea cuiva daca stau in chirie si nu am acte pe o casa sau ceva proprietate avind in vedere ca am lucrat,mam imbolnavit,dar nu asa rau sa primesc pensie,si am o fetita la scoala care are nevoie de mine sa o ajut,sunt intro situatie mai aiurea,platesc chirie utilitati,si mai am un baiat la liceu pe care trebuie sa il intretin, deja citeodata simt ca disper si nu mai vad nici o iesire

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Du-te la primaria localitatii tale si solicita ajutor social. De asemenea depune dosare la scoli pentru burse sociale si pentru bani de liceu.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
important e sa vorbesti cu primarul comunei/orasului respectiv, daca te vei inscrie la ajutor social, va trebui sa prestezi ceva ore de munca in folosul comunitatii, dar daca nu gasesti intelegere la el, nimeni nu va misca un fir de pai. avem cazuri similare la noi in comuna si nu primeste nimic..incearca asa cum a specificat si userul Ioandelasal
O zi bunahappy