| ALEXANDRA1356 a întrebat:

Sunt pe cale sa fac cea mai proasta greseala straight face.
Incep sa tin la un prieten. Ma deranjeaza cand ne certam ( desi s-a intamplat doar de doua ori... ), ma gandesc toata ziua la el. Vorbesc numai despre el. Ne tachinam mereu cand vorbim. Vorbim tot timpul. Ii place sa ma enerveze. sa ma faca sa rad.
De fapt nu suntem prieteni de foarte mult timp, ci de vreo 5 - 6 luni happy. Mi-a spus ca sunt diferita de restul fetelor care le-a cunoscut, ca vede in mine o persoana de incredere. ca ii sunt simpatica. ca el credea ca toate fetele is proaste si cu impresii, si eu chiar i-am dovedit ca nu toate ferele sunt la fel. Si el e suparat cand ne certam. De fapt asta imi dau eu seama din vorbele lui.
Nu pot sa ii spun. Nici macar nu vreau sa ii spun, vreau doar sa isi dea seama. Nu stiu daca faptul ca vorbim toata ziua. si am stat de 2 ori toata noaptea de vorba cu el a fost sufiecient. Adica sigur nu este. Nu stiu ce sa fac straight face. Eu chiar cred ca incep sa tin la el.
Eu am 16 ani, el 18. Sa stiti ca multe persoane mi-a spus ca e baiat serios, ca nu`si bate joc. happy
Nu vreau sa stric prietenia dintre noi 2. straight face. Dupa cum v-am mai spus, sunt multe lucruri care nu le-am mentionat aici. De multe ori am impresia ca ma place.
Ce sa fac? straight face Macar sa ii dau de inteles straight face.
Ps. Nu ma puneti sa ii zic sa iesim la un suc. Ca m-as simti foarte rau. Mai bine imi spune el big grin
Multumesc mult. Sper sa ma intelegeti. Ma numesc Alexandra, Zalau! :*

5 răspunsuri:
| CupY a răspuns:

Citește acest articol. E pentru tine. Sper să te ajute să înțelegi mai adânc lucrurile.

http://www.forum4you.ro/de-la-atasament-la-iubire/

| CupY a răspuns:

Și nah băiatul nu face pasul decisiv pentru a nu risca să fie respins. Însă un băiat se bucură tare mult când o fată este iubitoare. De exemplu când face ceva și găsești un pretext dă-i sau promite-i un pupic pe obraz... iar apoi vedeți voi.

| Amrooo a răspuns:

Din ceea ce ai mentionat tu mai sus mie mi se pare ca si el te place.Adica sunt baiat si stiu ca nu multi baieti stau 2 nopti si vorbesc intruna cu o fata de care nu le place.Eu asa cred, ca te place. Oricum eu iti zic sa astepti si sa nu faci o greseala.Asta este parerea mea.Sa nu te superi pe me daca este ceva ce crezi ca este prostbig grin

| Xconsult a răspuns:

Ia-ti o piatra de pe suflet spune-i ce simti. e mai bine sa stii decat sa te intrebi o viata cuma ar fi fost viata alaturi de el big grin

| Slifer a răspuns:

Crede-ma spune-i ce ai pe suflet, eu morca nu ma pot exprima, deja ma ofilesc si degraba imi va exploda inima, nu fa aceeasi greseala si spune-i frumos, omeneste si sa nu uiti de un lcuru, sa ma chemi la nunta big grin, succes!