| AlexSalutir a întrebat:

Sunt ruda cu fata de care imi place. Va rog sa ma lamuriti, nu ma pricep deloc.
Tatal meu are un frate pe nume ion, care are o fata cu o alta mama, acum ion sta cu o alta femeie, aceea avand o fata pe nume Ana facuta cu un alt tata. Ana fiind casatorita avand o fata de care mie imi place.
Amandoi ne placem si am vrea sa stim daca putem avea o relatie, iar daca nu, sa nu ne complicam.
Dau funda, multumesc!

Răspuns Câştigător
| Staif a răspuns:

Sunteti rude doar prin alianta. Nu sunteti rude de sange. Va puteti iubi linistiti. Fiti fericiti!

8 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fata nu-ti este ruda de sange, doar prin alianta, deci nu aveti nici un impediment.

| mihai69 a răspuns:

Nu aveți nicio legătură de rudenie de sânge - nu aveți așadar nicio piedică în calea iubirii voastre.

| doctorandus a răspuns:

Valabil doar pentru rudele de sange: http://legeaz.net/dictionar-juridic/gradele-de-rudenie

| SG1995 a răspuns:

Da, nu exista nicio legatura de rudenie, mai ales ca fiica matusi tale e dintr-o alta casatorie.

| aneliram a răspuns:

Nu esti ruda cu ea.

| venividivici2017 a răspuns:

Ar putea sa fie verisoara vitrega.

| funk1m a răspuns:

Nu sunteti rude de sange.

| Mefx01 a răspuns:

Nu vad de ce nu, e o ruda foarte indepartata nu de gradul 1, 2 sau 3