| anonim_4396 a întrebat:

El lucrează la receptie si câteodată mai face si pe instructorul. Mi-a placut de el din momentul în care l-am vazut. Am mai bine de 1 an de cand merg la sala aceea si il vad mai mereu. Uneori mai face cate-o glumă cu mine, uneori il vad foarte arogant si ca se uita oarecum sfidător. Imi da senzatia ca ma considera putin prostuta sau sub nivelul lui. Cand era sala goală am avut o discuție cu el despre ce si-ar fi dorit sa faca in viață, despre o pierdere a lui din familie. Mi s-a parut ca are incredere in mine sa imi spuna anumite lucruri. Deși noi in general, ne salutăm mai glumim putin si ne întrebăm ce facem.
Eu ma topesc cand il vad, avem cam aceeasi varsta si nu fizicul lui m-a atrage, ci modul lui de a fi. Ma gandesc nonstop la el. Cand il vad, cu adevărat simt fluturi in stomac. Nu stiu cum sa ii spun ca il cam plac, noi neavând o relație nici de prietenie. Ne vedem doar la sala. Cand am mers cu o prietena la sala mi-a spus ca l-a vazut pe el uitandu-se la mine si zâmbind ca si cand m-ar plăcea.
Eu nu stiu ce sa fac, cum sa il abordez. Trebuie sa fiu foarte concentrată cand vorbesc cu el pentru ca ma cam intimideaza. Imi e teama ca s-ar putea sa nu fiu genul lui, chiar e un băiat foarte inteligent si glumet iar eu timidă, neindemanatica.
Si nu stiu cum sa il abordez sa ii spun ca il plac sau sa il intreb daca el ma place.

Ajutor.

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Deja l-ai abordat, pentru ca vorbesti deja cu el, comunici, va salutati, va zambiti, deci ai facut tot ce era de facut in cazul tau.
Probabil ca asta face cu toate fetele care merg acolo, este prietenos si politicos, ca asa se comporta orice angajat sau patron, cu clientela lui.
Este evident ca nu este interesat personal de tine, ca altfel ti-ar fi facut avansuri.
Din pacate, tu esti indragostita de el, dar el nu-i si asta nu ai cum sa o schimbi, pentru ca nu poti forta pe nimeni sa te iubeasca, daca nu simte nimic pentru tine.
Din pacate, el nu face nimic deosebit prin care sa-ti arate ca te place, tratandu-te normal, ca orice clienta, care trece pragul acelui gym.

1 răspuns:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Unde locuiești, să spun cuiva să vină să te ajute. Ceva de genul.