| b33a a întrebat:

Am si eu o problema si va rog sa ma ajutati! Am un prieten de 8 luni dar am inceput sa ne certam foate des! El e foarte gelos si la orice cearta cat de mica imi zice ca ne despartim si ca nu mai are rost, eu incep sa plang si ma consum mereu! Cand vede ca plang cedeaza si se impaca cu mine! De vreo 4 luni o tinem tot asa! Eu ii cunosc parintii el ii conoaste pe ai mei totul e bine! Dar intre noi merge tot mai aiurea! El nu si-a dat seama dar prin certurile lui m-a impins in bratele altui baiat! Acum nu stiu ce sa fac pe care sa il aleg? Mi-e frica sa nu fac alegerea gresita si sa sufar sau sa dau de mai rau! Baiatul cel nou are 19 ani iar prietenul meu are 16 ani iar eu am doar 15 ani! Cu prietenul emu am multe amintiri si multe lucruri frumoase dar in stilul in care merge relatia nu o mai ducem mult! Eu trag cu dinti de ea dar m-am saturat si eu sa tot iert si sa plang! Iar cu baiatul asta ma inteleg foarte bine nu ne cunoastem decat de 5 zile dar vorbim la telefon des si ma intelege si are rabdrare! Suntem zodia pesti amandoi iar ziua mea e in 5 martie si a lui in 9! Deci va cer un sfat pentru ca sunt foarte debusolata! Mi-e frica sa il aleg pe batul asta pentru ca stiti cum e le inceput e bine la toti dar daca dupa aia o sa se transfrorme dintr-un vis intr-un calvar? Voi ce ziceti?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi dau seama că îţi e foarte greu, dar în momente de genul opreşte televizorul, pune-ţi telefonul pe silenţion, întinde-te în pat şi analizează lucrurile. Gândeşte-te cu cine vrei să rămâi. Gândeşte-te atât la lucrurile plăcute pe care le-ai petrecut cu actualul, cât şi la lucrurile neplăcute...la cuvintele pe care ţi le-a adresat; mai exact, la TOT.
Crezi că merită să lupţi de una singură pentru a menţine relaţia?
Crezi că el merită? Îţi spune des că o să vă despărţiţi.Asta garantez că nu e iubire.Probabil e o atracţie care o să dispară după o perioadă.

Depinde de tine, nu de sfaturile noastre sau despre ce credem noi.Ascultă-te pe tine şi aşa vei afla răspunsul!

O seară plăcută.

6 răspunsuri:
| wildthing a răspuns:

Ce probleme existentiale ai si tu la 15 ani! Ce fel de parinti isi lasa fata sa aiba prieten la 15 ani?! Facand abstractie de faptul ca la varsta asta ar trebui sa ai alte preocupari, vad ca esti foarte ingrijorata ca ai putea sa faci o alegere gresita. Si daca faci o alegere gresita ce?! Crezi ca vei ajunge sa te mariti cu vreunul dintre astia cu care te tavalesti tu la 15 ani?

| neutrino a răspuns:

Nu as dori sa-ti aduc aminte cum se numesc fetele care fac ca si tine. Pana la urma e tineretea ta si o traiesti asa cum crezi tu ca e mai bine. Pana sa te hotatasi ce baiat sa alegi, e bine pentru tine sa ramai cu amandoi. O zi cu unul, o zi cu celalalt. Sau invers.

| Felys a răspuns:

Esti foarte tanara,nu are rost sa te cramponezi de o relatie care nu mai merge,mai bine incheie acel capitol si incearca sa cunosti cat mai multi baieti ca sa stii cum merg lucrurile, vechea relatie iti aduce numai tristete, o relatie ca sa mearga nu trebuie sa se lase cu lacrimi si impacare de mila, e clar ca e timpul sa mergi mai departe, succes

| lucretian a răspuns:

Si eu sunt tot peste. ar trebui sa discutam.

| b33a explică (pentru lucretian):

Ok tonguetonguetongue

| b33a explică (pentru b33a):

Cine vrea sa discuta are aici id-ul meu : beea_06