| anonim_4396 a întrebat:

Cum credeti de ce barbatii inseala mai des decit femeile?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Du-te ma de aici ca si femeile inseala la greu, sa nu crezi ca daca esti femeie esti tare in parcare si nu are rost sa va laudati deoarece in lume atat femeile cat si barbatii inseala la greu.

| Elena1234456 a răspuns:

Barbatii inseala cu femei, corect?
Nu stiu.Sunt unii oameni care nu se pot multumi cu ce au acasa.

| Marynna a răspuns:

In primul rand,nu toti barbatii inseala.

Adevarul e ca, da, barbatii inseala mai mult ca femeile.Probabil se simt superiori daca au mai multe femei, nu stiu nici eu exact.Li se pare ca sunt mai destepti, mai maturi daca fac asta.Eu cred ca nu o fac cu intentie[bineinteles, vorbesc la general, nu se aplica tuturor].Nu cred ca isi dau seama cat de mult ranesc persoana cu care sunt atunci cand inseala acea persoana.

| kRedhead a răspuns:

Mai bine ai fi formulat întrebarea astfel: Cum de la bărbaţi se vede că înşeală şi la femei nu? Pentru asta am eu răspuns. Femeile sunt de 100 de ori mai îndemânatice decât un bărbat (bărbaţii sunt mult prea orgolioşi ca să recunoască asta) şi ştiu cum să joace la 2 mese, pe când bărbaţii se îndepărteaza uşor şi fata pentru că are sentimente puternice îşi dă seama de orice schimbare, chiar dacă şi ea face greşeala de a înşela. Asta am îvăţat pe parcurs : -?
Revenind la întrebarea ta. unii chiar vor să aibă 'toate' femeile la picioare şi să se mândrească cu ele, iar alţii (de cele mai multe ori) se plictisesc de ce au şi pleacă la alta. Cel puţin, cam asta se întâmplă în ziua de azi. În fine, o să mai citesc şi alte păreri ca să înţeleg şi eu mai bine XD.