| Ionita_Mihai_1997 a întrebat:

TPU va cer un sfat...mie in prezent imi place de o fata iar ea nu vrea sa fie cu mine ca nu isi doreste o relatie acum dar eu tot vreau sa o tin aproape de mine si sa nu se duca la altii, ea tocmai mi-a spus ca vorbeste cu 1 coleg foarte mult pe mess si mai imi cere si sfaturi despre un baiat care o place si vrea sa vorbeasca cu ea fata in fata si sa se cunoasca mai bine.
Voi ce credeti, mai merita sa aplic atata efort ca sa fiu impreuna cu ea?

12 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fata nu te place, te vede ca un frate, esti in zona prieteniei, o fata cand te place nu isi spune asta

| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, fata aia nu este papusa si nu poti sa-i impui sa te placa, daca ea nu are nici un sentiment pentru tine.
Eforturile tale sunt inutile, daca ea nu te vrea si nu are chef sa fie cu tine.
Nu stiu la ce eforturi te referi, pentru ca nu exista nici un fel de a convinge pe cineva, ceva ce pur si simplu nu-i place si nu vrea sa faca.
Poate ar trebui sa relizezi ca o fata nu este o marioneta care este pusa sa faca ce vrei tu, dimpotriva, are suflet si creier si daca ea nu te place, apoi tu poti sta si inca si in urechi, ca tot nu o vei putea convinge sa te placa vreodata.
ca sa nu cazi in ridicol si sa nu risti a avea probleme cu parintii ei sau Politia, este bine sa-ti vezi de drum si sa-i dai pace, ca dragoste cu sila nu se poate!

| alex04041982 a răspuns (pentru Violleta2022):

Hei....nu spulbera asa sperantele nimanui. iubirea vine cand vrea.ea.

| Freya1 a răspuns:

Da tu macar i-ai spus ca o placi sau astepti sa mearga ea la mama omida sa ghiceasca. Spune-i ca o placi si daca ziece ca ea nu pe tine nu mai umbla dupa ea las-o

| Ionita_Mihai_1997 explică (pentru Freya1):

Da,i-am spus ca o plac dar nu vrea o relatie cu cineva acum

| Freya1 a răspuns (pentru Ionita_Mihai_1997):

Pai nah atuncia nu ii mai cere se pare ca are alte ganduri si are nevoie de libertate

| sofisis a răspuns (pentru Ionita_Mihai_1997):

Mda, asta se traduce asa :
"Mi-esti un prieten drag dar nu imi place de TINE, nu vreau o relatie cu TINE". Intotdeauna "nu vreau o relatie momentan" va insemna "nu cu tine" happy
Deci nu, nu merita efortul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merita efortul, daca pui suflet s-ar putea sa nu fie un rezultat favorabil, incearca sa o tratezi mai rece, e greu dar trebuie sa o faci daca doresti sa nu suferi asa mult. sper ca te-am ajutat. succes

| Kinda a răspuns:

Salut, eu zic sa ramai la distanta si daca o sa iti simta lipsa iti scrie daca nu inseamna ca nu e menit sa fie cu tine!

| alex04041982 a răspuns:

In primul rand trebuie sa-i fii prieten, daca e sa fie cu tine va fi

| anonim_2811 a răspuns:

Cred ca ar trebui să te orienteze spre altcineva sau pur si simplu sa lasi lucrurile sa decurgă de la sine. Dacă îți cere sfaturi despre un băiat care o place, inseamna ca vrea sa iti dea de inteles că te vede ca pe un prieten foarte bun, nimic mai mult Poate nu e ea cea potrivită pentru tine, dar timpul le rezolvă pe toate.