| anonim_4396 a întrebat:

Trec prin cea mai grea perioada din viata mea. După mulți ani în care am stat la bine și la rau alături de el, sub acelasi nacoperiș, brusc imi spune ca nu mai dorește sa continuam pentru ca nu merge relația. Fara sa fi primit reprosuri sau sa avem discuții pe aceasta tema inainte. Dintr-o data îmi spune aceste lucruri prin telefon și dispare ca și când toți aceștia ani nu ar fi însemnat nimic.
În încercarea de a reuși sa vorbim și sa rezolvam, am fost refuzata în numeroase rânduri sa ne vedem și sa discutam. Nu am primit un răspuns clar, doar ca nu mai merge, ca trebuie sa ne vedem fiecare de ale noastre, ca nu mai avem ce construi împreună.
El nu era genul care sa discute când ceva il supara. Am simtit ca în ultima perioada era foarte ocupat și poate ca asa se indeparta usor, ușor, eu crezând ca muncește și nu voiam sa il stresez sa pun presiune pe el stiind ca are și ceva probleme în domeniul activității pe care o desfășoară.
Ma simțeam iubita de el, ma simțeam protejata, iar acum ma simt pierduta. Parca sunt într-un loc nou și nu recunosc nimic în jurul meu.
A plecat și mi-a blocat orice mijloc de acces la el. Nu ii pot telefona, nu ii pot scrie. Nu dorește sa ne vedem. Nici lucrurile sale nu le mai dorește ca sa nu trebuiască sa vină să le ia.In ultimele sale mesaje spunea ca se simte doborât de probleme dar noi nu aveam probleme sau cel puțin eu nu le vedeam dacă el nu spunea dacă îl deranja ceva. A spus ca nu dorește sa ma vadă ca i se sfâșie inima și are nevoie de timp. Printre alte mesaje în care spunea ca ma iubește cum nu a iubit pe nimeni și imi arata ca suferă și el, trimitandu-mi poze când plângea.
A trecut atata timp de la aceste mesaje... timp în care eu nonstop sunt cu gândul la el.
Recent i-a spus cuiva apropiat care m-ar fi putut convinge sa renunt la el, ca are pe altcineva. Eu nu cred asa ceva, eu simt ca nu asa trebuie sa se termine.
Ce pot face dacă nu dorește sa ne vedem și sa lămurim totul? Se ascunde și refuza sa ma vadă. Probabil ca s-ar simți rau sa ma vadă asa, poate asa se protejează pe el.
Au trecut câteva săptămâni...

10 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

A dat de pasarica proaspata poate tu esti din trecut pentru el

| SilentRain a răspuns:

Are altă gagică,in timp ce tu l-ai considerat "ocupat " el se ocupa de alte fete probabil laughing
Nu vrea sa îți vorbeasca pentru că fie ii este mila de tine, fie nu are chef de drame
A găsit alta iar tu nu mai reprezinți un interes pentru el, nu sta să-l bocești inutil tipul e un bou
Nu se plecă dintr-o relație din senin fara motiv, sau explicație
Ieși în oraș, cunoaște oamenii și trăiește viața
Nu te mai întoarce la acel dobitoc care probabil te-a înșelat și tu n-ai știut nimic
Când îi arăți că suferi ii hrănești orgoliul de mascul idiot, nu face asta dovedește că ești mai mult de cât o femeie slabă și dependenta de el

| cristimihailov a răspuns:

Buna,

E momemtul sa treci mai departe din pacate.

Tot ce a fost, cat a fost, acum s-a stricat. Si chiar daca s-ar petici ai sta mereu cu frica sa nu se repete.

Si aia nu e viata. Stii cum se spune, mori o singura data, restul zilelor traieste-le cu pasiune.

Si nu cu el... happy

| Emma30555 a răspuns:

A procedat ca un las, egoist pe deasupra, putea sa ți lase un timp sa te obisnuiesti cu ideea. Îmi pare rău că suferi dar timpul le vindeca pe toate, poți fi sigura de asta. Te vei obisnui și fără el, nu trebuie sa te speri de aceasta situație, ești mai puternica decât crezi. Ar fi bine sa ți ocupi timpul, sa ieși cu o prietena, sa citești și sa te gândești la chestii drăguțe care te pot binedispune.

| BuLaNNNeL a răspuns:

Posibil sa sufere de vreo tulburare ceva (depresie, de exemplu) sau are pe altcineva și trebuie "cumva" să își motiveze alegerea făcută.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.

Îmi pare rău să îți spun asta pentru că cred că ești o fire emoțională și suferi destul in această perioadă, dar cel mai probabil are pe cineva.
Bărbații așa acționează când vor să spună la revedere și să-și facă un nou cuib.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

La revedere, treci peste.

| acerr a răspuns:

Nu te mai iubeste... asta e

Răspuns utilizator avertizat
| HelpingHands a răspuns:

Ar trebui ca măcar să discutați despre ce n-a mers. Să fii și tu împăcată!