| GeOrGiAnA_7466 a întrebat:

. Urgent! Buna TPU.Cum sa o conving pe mama sa ma lase sa o iau pe mai bff cu mine si cu tata la tara? A zis deja nu, dar as vrea sa mai incerc.Acum stau suparata pe ea, dar nu cred ca o sa tina. Vreau argumente puternice care sa o convinga sa ma lase.HEELP! Repedeeeeee ca trebuie sa plece la munca! Funda

4 răspunsuri:
| RyugaHideki a răspuns:

SayCheesexD: interesant raspuns laughing chiar crezi ca merite sa se spele pe dinti? =) glumesc. Uhm. chestia cu un proiect scolar nu merge la noi in tara prea des. Daca ai note mari si esti cuminte ai deja un punct in plus. Spune-i ca vei renunta la multe intalniri si petreceri si ca iti ajunge un simplu cadou de craciun.renunta la multe pentru ca sa iesi cu ele. Dupa te va lasa sa iesi.si va ramane si ea cu un zambet pe buze. Zii ca faceti petrecere in pijamalutze si ca o sa va culcati devreme si...o sa va spalati pe dinti =) serios acum. spune-i asa. ia-o in gluma.nu fi suparata

| ingerpufos a răspuns:

Pai spune-i ca sunteti foarte apropiate ca nu poti sta fara ea.si ca vrei din tot sufletul sa vina cu tine daca nu nu o sa pleci nici u... spune-i asta cred ca va acceptakisssper ca te-am ajutat funda?

| SayCheesexD a răspuns:

Decat sa stai suparata pe ea, mai bine ai incerca sa treci de partea ei. Ajut'o cu vasele, du gunoiul, chiar si spalate pe dinti. Fa'ti curat in camera, si inainte sa plece mai roag'o o data. Daca zice nu, atunci incearca cu tata, dar la fel. Fa treburi prin casa. Daca zice nu, atunci, cred ca ar trebui sa iti faci temele, si alte chestii pentru scoala, spune'i ca o sa fiti cuminti, si ca poata sa puna conditii. Oricum, sa stai suparat nu este niciodata ceva ce trebuie sa faci cand parintii nu te lasa sa faci ceva. In loc sa stai suparat, mai bine fa ceva treburi prin casa si asa poate o sa se razgandeascawinking Intelegi ce zic? big grin

| AliQua a răspuns:

Uiilove struck.bfflove struck...si eu o sa te iau cu mine>big grin