| minime3 a întrebat:

V-ati impaca cu un fost daca ati sti ca in trecut cel mai urat defect al lui e ca a fost afemeiat? Cum v-ati da seama ca s-a schimbat sau nu? El asta spune, ca s-a schimbat, dar mi-e greu sa cred doar vorbele. Multumesc, dau funda!

Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca s-a schimbat sau nu iti poti da seama numai in timp, insa eu m-as intreba foarte bine daca ciorba reincalzita mai este buna? Sa reiei relatia cu un fost se poate compara cu asta.laughing Totusi, v-ati despartit dintr-un motiv sau dintr-o serie de motive foarte clare, nu? Amintiti-va de ele inainte de a va impaca, pentru a lua o decizie calculata, ok, nu una care va face nefericiti, din nou.

| george3049 a răspuns (pentru dullcat):

Haha, daca imi permiti o interventie, corba reincalzita este de multe ori familiara, ceea ce o face atractiva. (nu inseamna si ca ai gusturi bune).
Acum ramane la latitudinea lui Minime3 daca ramane la aceleasi tipare de oameni care o atrag sau vede potential in acest tip incat sa merite inca o sansa sau mai degraba nu si-ar lua riscul de a fi ranita a 2-a oara.
orice ar fi, sa nu crezi doar vorbe, asteapa sa vezi schimbari reale in comportament
bafta la giugiulitwinking

| minime3 explică (pentru george3049):

Un specialist in relatii spunea ca nimeni nu e cu mult mai bun decat un fost, sau ce te face sa crezi ca altii sunt perfecti si altii au o groaza de defecte? Trebuie doar sa lucrezi la relatie si la tine!

25 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, niciodata!
Un curvar nu se va schimba niciodata, indiferent cat urla si promite, este imposibil sa se schimbe, ca asta este natura lui.

Nu ai pierdut nimic daca ai renuntat la el, dimpotriva ai scapat de stres si de un barbat care nu va fi niciodata al tau, fiindca asta este natura lui, sa sara din femeie in femeie.

| Violleta2022 a răspuns:

Despre un afemeiat nu se poate vorbi niciodata la trecut, ca ar fi fost afemeiat si s-a schimbat, ca asta nu se va intampa niciodata,, decat daca a ajuns impotent, sau cineva l-a castratat fizic.
Asemenea oameni nu merita o a doua sansa!

| doctorandus a răspuns:

Nu-ti poti da seama. Dar ii poti pune o restrictie pentru organ si ii impui ca se va uita la p. doar in prezenta ta.

| doctorandus a răspuns (pentru doctorandus):

Adica daca vrea sa faca onanie, o poate face doar de fata cu tine.

| relian a răspuns:

Ai vazut tu vreodata un om sa se schimbe? Poate de haine laughing. Intreaba pe aia mai in varsta, o sa te lamureasca ei cum sta treaba cu schimbarea asta.

Caracterul unui om, este ala ce il are acum, plus ceva surprize ce nu le stie nici el, pentru ca n-a fost pus in toate situatile posibile.

Daca el este afemeiat, asa este firea lui, asa va fi mereu, indiferent ce femeie va avea acasa.
Asta, doar daca este afemeiat ce spui si nu incurci cu altceva.

Spun asta pentru ca is barbati care au femeie acasa, dar care nu le ofera stiu si eu ce fantezii, sau nu is asa de bune cum a vazut el sau ea dupa caz mai tirziu.
Asa, unia se duc sa suplineasca ce NU au acasa la fetite, ori la alte femeie.
Afemeiatii, is cei care indiferent ce au acasa, chiar daca au acasa totul perfect, ei viseaza si la altele, la nou, la ceva prospatura.

Acu stiind cele 2 categorii, o sa stii daca s-a schimbat sau nu. Daca este afemeiat, atunci asa va muri, va face asta si cand o sa aiba 80 de ani in baston laughing
Daca nu-i afemeiat, dar mai mergea si pe la altele ca tu nu iai oferit Luna de pe cer, acum trebuie sa stii daca tu te-ai schimbat, nu el laughing

Pnetru ca el, tot asa va cauta, fiecare om se simte bine cu o anumita persoana, cum sa iti explic.

Uite iti dau un exemplu.Tu poate cand ai fost cu el nu erai buna la pat, stiu si eu alta femeie sa aiba ce defectiuni, sau poate nu te saruti bine, nu stii sa te saruti.

El inainte, de aia mergea si la altele, sa se simta si el bine la ce tu nu te pricepeai sau nu aveai.
Deci el nu s-a schimbat, o sa caute aceleasi placeri, asa ca tu trebuie sa stii ce nu i-a placut la tine, apoi sa stii daca tu te-ai schimbat, adica din exemplu ala, sa stii sa saruti sa faci chestii ce inainte nu le faceai, ori le faceai prost.

Am dat doar un exemplu sa intelegi, nu spun ca nu stii sa te saruti, sa nu interpretezi gresit.

Asa ca afla, intreaba-l inainte ce nu i-a placut la tine, asta daca o sa iti zica, laughing nu prea cred, dar poti intreba.
De afli ce nu i-a placut la tine, dupa stii daca o sa faca la fel si acum, in caz ca te bagi iar in acea relatie care n-a mers.

Inca o chestie. Daca o relatie n-a mers, regula spune ca nu va merge nici a doua oara, nici a 9 a oara.

Daca stii, povestile alea cum incep, alea povesti nemuritoare, incep ceva genul : a fost odata... deci nu spune car fi fost de 9 ori sau de 2 ori laughing asa si cu relatiile astea, n-a mers odata, sigur no sa mearga niciodata.

Dar e alegerea ta, omu pana nu vede, nu simte pe pielea lui, nu este lamurit, multumit.
Asa ca bafta si spor.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu.
Până la urmă,nu doar că ciorba reîncălzită nu mai are același gust (cum zice și dullcat),dar e mult mai greu sa întreții o relație care s-a stins.
Plus că sunt bărbați care sunt dispuși să te prețuiască,numai că da, trebuie sa dai de ei.
Nu mai zic de faptul că e mai simplu să te lași purtata de val în prezența cuiva necunoscut, decât dacă ai face-o cu un fost.
Legat de cum îți dai seama daca nu te mai înșeală sau nu, nu prea poți să îți dai seama, dar va întreb, chiar așa de rău ați ajuns? Sa tânjiți după o iubire toxica?
Eu nu m-aș mai întoarce la cineva care mi-ar fi făcut chestia asta, pentru simplul motiv că are balta pește și chiar daca nu ar fi avut, n-aș mai fi pescuitlaughing

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

De ce crezi ca e mai greu sa intretii o relatie care s-a stins decat sa-ti faci sau sa intretii una noua?

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

Pentru că nu știi cum e omul acela până la urmă, cu un fost iti stârnești niste amintiri sau traume trecute și îți dai seama că te afectează, mai ales daca era violent, agresiv sau mai știu eu

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

Cred ca cel mai simplu daca vrei sa te impaci cu un fost sau cu o fosta e sa lucrati amandoi la relatie ceea ce poate implica chiar si specialisti in relatii, sau mult citit, etc

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

Sa fim realiști, face cineva așa ceva?
Plus că na, nici răbdarea nu e punctul foarte al celor care revin in foste relații+că apar și multe frustrări generate de așteptări nerealiste (cum e în cazul de față cu schimbatul unui afemeiat…până la urmă ce-l oprește să vă dea iar cu șutul?)

| minime3 explică (pentru Hyperion7):

Nu stiu ce l-a facut sa se schimbe, sau sa afirme ca s-a schimbat...el zice ca imi da chiar si parolele daca vreau, dar deja imi da de gandit daca spune asta, ceva cred ca e in neregula cu el. Si da, se poate lucra si cu specialisti numai sa se vrea de ambele parti.

| Hyperion7 a răspuns (pentru minime3):

Eu personal nu recomand chestia asta, dv sunteți libera sa faceți cum dorițibig grin

| CleanHeart a răspuns:

Din moment ce eu ofer loialitate si sunt mandra ca n-am inselat niciodata nu accept un baietel si doar un barbat ce prefera sa se desparta daca nu e fericit, nu sa insele si cine a inselat o data o sa insele toata viata chiar daca o face rar

| DeMicUnCălător a răspuns:

S-a schimbat? Așa ceva nu există! Eu nu cred că bărbații care beau, fumează sau curvesc se schimbă, Se abțin! Se controează, dar nu se schimbă! Aceptă-l așa cum e sau lasă-l, Dar nu aștepta să se schimbe.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Supune-l la teste! Nu te impaca cu el imediat deoarece va face aceleasi greseli!

| sweetys a răspuns:

Nu merita a doua șansă, a avut una si a irosit-o. M-a ranit chiar daca a stiut ca ma doare. Sa il ierte Dumnezeu, ca eu nu mai iert pe nimeni. Mi-am dat de mult seama ca persoanele nu se schimba asa repede. Si daca nu au făcut-o cat inca eram prezenta, probabil nu o va face nici o data, sau nu a gasit pe nimeni care sa accepte, sau pe cineva mai bun.

| minime3 explică (pentru sweetys):

Cred ca asa voi face si eu!

| adryang78 a răspuns:

Deși sunt bărbat, sfatul meu este să nu mai reiei relația. E o vorbă veche și foarte adevărată, "năravul din fire n-are lecuire".

| Xox0 a răspuns:

In primul rand, cat timp a trecut de atunci? Daca ani, cel putin 3, m-ar pune pe ganduri si as gasi plauzibila afirmatia sa. Altfel, nope. Pentru ca tine de maturitate si de caracter, iar aceste doua lucruri nu se dezvolta intr-un an.
Intereseaza-te daca intre timp da like-uri si altor fete, daca vorbeste cu alte fete, daca vrajeala asta o mai stiu inca 2-3, daca are Snap si pune-l sa-ti dea add din pura curiozitate, daca are Tinder, alte conturi ascunse de socializare, etc.

| minime3 explică (pentru Xox0):

A trecut un an si ceva, dar nu vreau sa abuzez

| Xox0 a răspuns (pentru minime3):

Da-i o sansa atunci si la primele redflaguri, o rupi cu el de tot sau zi-i ca vrei s-o luati incet dat fiind trecutul lui.

| Standt a răspuns:

Un afemeiat nu se schimba nici la 80 de ani.
Indiferent de ce l-am lasat, / am lasat-o, nu mai reiau relatia.

| Alecsandru322 a răspuns:

Pai tu știi cel mai bine dacă îl vrei sa te împaci. Adică ceea ce va despărțit e posibil sa treci cu vederea sa mergi mai departe