| Alexaaa123 a întrebat:

Vă rog ajutati'mă incă o dată, Am si eu o probleme nu stiu de ce de la un timp, ma consider foarte foarte foarte enorm de urata adica toti imi spun ca doamne cum poti fi asa frumoasa si chesti, dar nu e asa nu sunt deloc de frumoasa ma urasc ma vad tot mai urata si grasaa bine am 63 kg saptamana asta nu am mai prea mancat vreau sa slabesc si cand ma intalnesc cu prietenenul meu de ce mi'e rusine sa il tin si in brate si imi zice cand sta jos sa stau la el in brate eu ii spun nu pentru ca nu ma simt bine ma simt grasa urata nu stiu de ce dar de la un timp asta mi-a intrat in cap ca asa sunt... si mi'e frica ca o sa se indeparteze si prietenul meu de mine - daca o sa fac tot asa pentru ca va dati seama ca isi doreste o fata care sa ii arate ca il iubeste eu nici macar sa ma uit la ell nu pot mi'e si foarte rusine, ajutati-ma spuneti'mi cum sa ma fac mai frumoasa, cum sa scap de rusine, cum sa ma comport cu el ca sa vada ca il iubesc si sa nu mai par asa :*?

Aaaa da si mai am o problema haine am o gramada dar nu prea stiu sa ma imbrac asa fain dar asa si asa tot ma imbrac doar ca asta urasc la mine cel mai mult ce am scris mai sus si am mai vrut sa va zic ca, mamei daca ii cer bani numa se tipa pe mine si se comenteaza intruna de exemplu vreau sa imi iau si eu o placa de intins parul e 110 lei daca ii cer se tipa si face si Germania eu cred ca asi merita macar attat sa imi cumpere pentru ca, mereu fac curat si de toate ...cum sa ii explic sa ma intelaga ca am si eu nevoie si imi doresc sa par si eu ca fetele celelaite si alcumva?

va rog explicat'mi tot corect si clar o sa va raman datoare si dau fundita va multumesc din suflet :* Noapte buna :*

Răspuns Câştigător
| Danysan a răspuns:

Eu cred ca ai tu ceva Complexe.pai de ce crezi ca esti plinuta? Iubitu tau crezi ca statea cu tine daca nu ii Placea de tine? Pai tu in 3 Luni poti sa ajungi la o Greutate Perfecta si fara sa te agiti deloc.Incearca sa poti ceva care sa te faca mai slim si renunta la ideiile astea. Iubitu tau vrea afectiune si nu il intereseaza ca ai tu atat si ca nu iti place tie ceva. Vrei sa te simit Bine fa sport, mergi la Fitness si nu te mai agita.Cat despre asa zisa problema cu PLACA DE PAR pai poti sa iti cumperi tu una dor din ce primesti de la Scoala si sa ii arati ca nu stai in baza ei daca nu vrea sa iti ia.Stai calma.

5 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Fa un sport, fii mai activa, gaseste-ti alte preocupari, de exemplu sa inseninezi viata unor nefericiti (batrani, copii de prin azile).
Nuuu, nu ca slabesti, ci ca sa-ti iasa din cap gogoritele astea cu care ti l-ai impuiat pana acum. laughing

| buzeduulci a răspuns:

Same here. Stiu cum te simti. Eu am inceput sa ma urasc fara fond de ten si cu parul neindreptat. mi se pare ca arat atat de oribil si nu-s in stare sa dau ochii cu persoana pe care o plac. cred ca am si eu aceeasi problema ca tine. sad

| Zenithf a răspuns (pentru buzeduulci):

Pacat. Era un banc idiot, dar ti se potriveste. Stii ceva? Lasa televizorul, nu te mai uita la toate falsitatile de acolo, si invata sa te bucuri de darul asta mare pe care il ai (viata) si de lucruri mai importante decat OMG!, Fashion, Elle sau mai stiu eu ce.

| madyddd a răspuns:

Stai mă, un pic.
Uşurel!
Ai zis, "si imi doresc sa par si eu ca fetele celelalte"... draga mea, tu nu trebuie sa fii ca fetele celelalte, tu esti tu si doar tu, esti unica! Iti dai seama cat de mult contezi tu?
Uite, sfaturi precum: „inceteaza sa te mai simti urata", „vei gasi pana la urma pe cineva", „frumusetea vine din interior", etc., desi binevoitoare, nu au efect.
Totusi, unde este standardul de frumusete? Cine spune ca trebuie sa fii manechin sau mai stiu eu ce frumusete rara pentru
a fi fericita sa pentru a fi iubita. Draga mea, in primul rand, ca sa te aprecieze altii si sa aiba o parere buna despre tine, mai intai trebuie sa te respecti tu insati!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In timp ce iti lucrezi felul de a fi trebuie sa-ti accepti corpul si mintea