| Justmeandmysmile a întrebat:

Va rog ajutati-ma.Ma scoapte din sarite un coleg. L-a apucat inainte de ultima ora azi sa ma sacaie cu "vreis a ne combinam" si nu stiu daca face glume ca atunci cand il dadeam la o parte si tipam sa ma lase in pace radeau si cativa colegi si el si mie nu-mi place de el si vreau sa ma lase in pace mi-e frica sa nu faca asa de-acum incolo nu-mi place de el, e nesimtit e mai slab la invatatura ca mine si nici nu arata ok. M-a facut rau de ras cand l-am auzit tipand. Dupa aia ma tot striga pe nume.Va rog ajutati-ma! Ce sa fac? Sa ii spun mamei mele ca ma deranjeaza? Sau nu? Va rog n-am chef de glume. FUndita! Plus ca nu vreau s aafle baiatul d ecare imi place de fazele astea.Va rog!

13 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Tu trebuie sa dai dovada ca nu te afecteaza acest lucru, pentru ca atunci daca va vedea asta va continua sa te sicaneze si mai mult asta e caracterul unora sa fie nesuferiti! Dar tu trebuie sa fii puternica si sa-i dovedesti contrariul, il repezi scurt apoi il avertizezi ca daca mai continua va suporta consecintele! Si apoi le zici parintilor! pa si ai grija de tine!

| mona a răspuns:

O sa ti mai faca asa pentru ca stie ca nu ti place si te enervezi,daca ii spui mamei,nu o sa ti dea pace nici asa, mai bine sa fi tare si sa ai curaju sa l confrunti, schimba un pic foaia si fa i si tu la fel

| Guogle a răspuns:

Stiu prin ce treci, am si eu colegi de-astia, dar cu timpul cum tu ii vei ingnora le va trece tot cheful asta de aiurit, in orice caz poti face si tu glume atunci cand spune si el ceva, deci ar fi ca si cum ii rastalmacesti cuvintele. Asta merge de fiecare data, ca sa-i spui mamei sau profesorului nu e o idee geniala caci te va tachina mai mult spunindu-ti "fetita mamei", o zi buna sa ai si te rog, mai lucreaza un pic la partea cu gramatica

| MadaTeIntreaba a răspuns:

Nu-l baga in seama. Tipand la el crede ca iti place sa fii sacaita de el.Nu te mai baga in jocul lui! Si mie mi se intampla asta dar nu-l bag in seama si vede ca nu-i dau importanta si ma lasa in pace.

| gianina14 a răspuns:

Nu ii spune mamei tale nimic asta te face sa pari o fetita de maxim 5 ani si baiatul de care iti place nu se va uita la tine...
Si nu ii spune nimic acelui baiat care te enerveaza pur si simplu ignora-l asa o sa se simte ignorat si o sa te lase in pace si el face asta pentru ca sufera ca nu esti cu el, nu te mai lasa evervata de el si eu am am trecut prin ceva asemanator si ma enervam si tipam si acum imi pare rau pentru ca reactionand asa isi dau seama de puntul tau sensibil si apoi te au la mana si o sa rada mereu de tine...
fundita plss:*
.

| freakazoid a răspuns:

Aoleu, relaaax, e doar o gluma. Intoarcei si tu glumele inapoi, daca vede ca razi si tu o sa treaca gluma la un moment dat. Dar daca te vede ca te enervezi mai rau o sa o faca, eu cel putin asa as face in locul lui laughing

| betsy a răspuns:

Nu trebuie sa ii arati cat de tare te deranjeaza ce face el, pentru ca asta o sa il determine sa continue. Ai putea pur si simplu sa razi si tu atunci cand spune asta si sa ii spui ca NU, nu vrei, si te lasa el in pace. Cat despre baiatul de care iti place, nu cred ca trebuie sa iti faci griji, pana la urma daca afla isi da si el seama ca nu e vina ta!winking

| FataCuMinte97 a răspuns:

happy Eu cred ca chiar te place dar tu nu trebuie sa il bagi in seama...il lasi sa vorbeasca si pana la urma se va plictisi. Ai putea incerca sa te apropii de un baiat si poate va vedea ca nu il suporti si nu il vreihappy Nu cred ca ar fi o rezolvare sa ii spui mamei caci dupa aceea toti vor rade de tine. Sper ca te-am ajutat daca mai alte intrebari da-mi mesaj privat happy Funda?happy

| SummerR a răspuns:

Spune-i clar ca nu te intereseaza! Zii sa te lase in pace ca nu o sa fi-ti niciodata impreuna pentru ca nu-ti place de el si ca nu rezolva nimic comportandu-se asa.

| D3a7n8i a răspuns:

Pai intai spune-i acelui baiat ca nu-l placi si daca nu se astampara spune-i mamei tale ca te deranjeaza.
Funda?

| Keity a răspuns:

Banuesc ca baiatul de care iti place e prietenul tau si daca e asa atunci zii tu inainte de a afla el, si poate vorbeste el cu colegul tau si toate se vor remedia mult mai simplu decat crezi iar in privinta cu mama ta cred ca ar trebui sa nu ii zici...e cam apsurd sa mergi si sa dai cu para cum s-ar zice nah adica vor rade toti de tine si s-ar putea nici sa nu aiba prea mare efect poitivstraight face

| Justmeandmysmile explică (pentru Keity):

Nu din pacate cel de care imi place nu e prietenul meu, da stie ca il plac suntem prieteni, lui ii place de o fata si na...culmea e ca lui ii placuse de mine in clasele mici crying

| Keity a răspuns (pentru Justmeandmysmile):

Pai atunci nu iti mai fa griji nu e nimic de care sa te temi pe colegul tau nu il baga in seama si daca vrei sa stii parera mea si fata de celalalt baiat atunci lasa-mi un mesaj ceva:*