| NumeUtilizator10000 a întrebat:

Va rog ajutati-ma. Zi de zi bunicii mei se cearta si urla intre ei de se aude pana la vecini. Mereu bunicul meu se cearta cu bunica, iar bunica plange si vrea sa moara. Azi era sa se arunce pe geam, dar am linistit-o eu! Astazi bunicul meu a facut-o pe bunica "J*godia dr*cului de tiganca de j*godie ce esti, g*ra ma*tii de j*godie ce esti". Astfel de injuraturi se intampla o data la 1 luna. Parintii mei nu sunt asa, doar ca vorbesc cu ton foarte ridicat fara certuri. VA ROG crying viata mea e 50% distrusa, ce sa fac cu bunicii? Ei amandoi au 55 de ani, stiu ca la batranete mintile nu se pot controla, dar trebuie ajutor de la voi.

5 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Ai putea vorbi cu parintii sa o luati pe bunica sa stea cu voi iar pe bunicul sa-l lasati sa stea singur. Asa nu va mai avea pe cine sa jigneasca si poate va medita la comportamentul lui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi pare rau dar nu stiu de ce ai lua tu asupra ta problemele unor oameni batrani. Nu ai prieteni? Doar nu stai cu ei. Si oricum, sunt alta generatie...nu ai sanse sa ii convingi sa se schimbe. Du-le niste palinca. Poate se veselesc.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Bunicul tau nu mai trebuie sa consume alcool daca consuma, sa stii ca am o intrebare, el sufera de ciroza? Sa stiu ce sa iti scriu. Si sa se desparte daca mai continua asa, saraca bunica ta, spune-i sa il lase in pace pe bunic ca ea e mai puternica decat el

| KEiGHT a răspuns:

Salut, le spui povestea asta!

„Atunci cand doua persoane sunt furioase una pe cealalta, inimile lor se distanteaza. Ca sa acopere acea distanta, ei trebuie sa tipe unii la altii. Cu cat devin mai furiosi, cu atat tipa mai tare unii la ceilalti, ca sa acopere o distanta imensa.
Ce se intampla atunci cand doi oameni se indragostesc? Ei nu tipa unul la celalalt, ci isi vorbesc bland, fiindca inimile lor sunt foarte apropiate. Distanta dintre inimile lor este fie inexistenta, sau foarte mica…"
„Atunci cand se iubesc chiar mai mult, ce se intampla? Ei nu isi vorbesc, doar isi soptesc si doar astfel ajung si mai aproape in dragostea lor. Intr-un final nu mai au nevoie nici macar de soapte, ajung doar sa se priveasca unul pe celalalt, atat. Iata cat de apropiati ajung sa fie oamenii atunci cand se iubesc unul pe celalalt."
„Asa incat, atunci cand va certati, nu lasati ca inimile voastre sa se indeparteze, nu lasati ca acele cuvinte sa va faca sa va indepartati si mai mult. Altfel, intr-o zi, distanta va deveni atat de mare incat nu veti mai gasi calea de intoarcere."

Succes!

| Emanuel379 a răspuns:

Inteleg o situatie disperarata chiar imi pare rau si inteleg dar singurul lucru pe care poti sa faci este sa te rogi altceva nu se poate