| anonim_4396 a întrebat:

Va rog frumos sa ma ajutati...am o prietena(amica) foarte buna, ne intelegem perfect, doar ca eu m-am indragostit de ea si ea de mine. Totul ar fi frumos daca ea nu ar avea iubit... Nu stiu ce sa mai fac, sa mai uit de ea (desi nu voi putea sa uit de ea pentru ca in primul rand este prietena mea cea mai buna). Amandoi ne-am dori foarte mult sa fim impreuna, dar nu vrem nici sa stricam relatia ei cu acel baiat.

Răspuns Câştigător
NOname
| NOname a răspuns:

Acum totul depinde in mare parte doar de ea. Ea trebuie sa decida cu cine dintre voi doi vrea sa ramana cu adevarat. Probabil ii va mai trebui putin timp, ca sa se convinga, ca ai intentii serioase in ceea, ce o priveste (ca si celalalt baiat), si ca nu o vei parasi dupa o scurta perioada de timp. Dovedeste-i zilnic cat de mult tii la ea, nu uita sa-i repeti, cat de mult o iubesti, si in final, tu vei deveni unicul baiat din viata ei. Aveti toate sansele, ca sa fiti fericiti impreuna. Succes!

12 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

@alterego9221, ma bucur, ca am putut sa te ajut cu un sfat. Mersi pentru apreciere! Succes si numai bine!

P. S. sa ne inviti la nunta.winking

mira
| mira a răspuns:

Precizeaza daca esti baiat sau fata.Cu pseudonimul tau ai creat confuzii.

mira
| mira a răspuns:

Deocamdata mai asteapta.Va veni insa un moment cand ea va trebui sa decida si sa aleaga.

| Oxanna a răspuns:

hee hee si eu sunt cam in aceeasi situatie, doar ca niciunul din noi nu are prieten/a ...eu zic ca cel mai ibine e ca ea sa se desparta de acela si sa vedeti apoi ce o sa iasawinking

| Blackwoman27 a răspuns:

Of doamne nu din nou!
Fata cu Fata?straight face
Nu e normal fi-ti prietene asa nu ca iubire adica indragiti-va asa nu prin relatii lasa fata sa-si vada de prietenul ei.Esti prietena cu ea dar nu o relatie de dragoste! Mai sunt si cazuri dindtarstea dar daca ea are iubit nu te mai gandi la dragoste
Pa, Pa!

| Mariukas a răspuns:

Esti fata sau baiat? Cati ani ai? Eu zic sa o lasi pe prietena ta (daca e fata) sa-si vada de prietunul ei ...sau. este foarte greu. te ma intreb o data ca nu prea se intelege esti fata sau baiat?laughing tongue

| darkmonster a răspuns:

Prietena ta stie ce simti pentru ea?
Ar trebui sa-i spui ce simti si poate ca si ea iti va spune si poate se va desparti de tipul ala!; x
Ati putea vorbi amandoi cu el si sa-i spuneti ca sunteti indragostiti unul de celalalt, dar cand o sa va certati nu va mai fi la fel si s`ar putea sa se rupa relatia voastra de prieteniesad. Asa ca ai grija ce faci!:*Este alegerea ta!:].
huugs.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt baiat...referitor la ce spunea Oxanna, nu prea as vrea asta(sau poate as vrea dar nu ar fi corect), pentru ca baiatul ala o iubeste pe ea si sunt impreuna de mult timp... a fost mereu in picioarele ei, ca sa zic asa. In fine, mersi mult pentru sfaturi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai stie ce simt...tocmai ca ea ma iubeste, eu o iubesc. vorbim mereu cu parere de rau despre faptul ca nu putem fi impreuna. deci dorinta e de ambele parti. acum vreo 2 zile s-au implinit 10 luni de cand s-a combinat cu baiatul alahappy si nah.ar fi aiurea acu sa vin eu sa-i despart. d-aia zic ca nu stiu ce sa mai fac.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ok multumesc pentru sfat!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi mult de tot

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ce frumos ar fi sa fie asa...mersi inca o data!