| Noctzia a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati! Eu am fost cu un baiat de care m-am despartit acum cateva luni. Intr-o zi prietena mea a vorbit cu el la telefon si i-a spus ca s-a despartit de mine ca nu ii raspundem la telefon si prietena mea i-a explicat ca nu ii raspundeam ca nu il auzeam fiind stricat. In seara aia am vorbit cu el si mi-a spus ca ma iubeste apoi m-a intrebat daca mai simt ceva pentru el si l-am pus sa zica el primul si mi-a spus ca nu mai simte nimic pentru mine si eu i-am zis acelasi lucru dar intrebarea mea este ce sa cred eu din ce a spus el?

Răspuns Câştigător
| EmilIC a răspuns:

Inca te mai iubeste, ii e frica sa recunoasca ca deh asa suntem noi barbatii mai orgoliosi ( si prosti ), si "impacate cu el, cat inca nu e prea tarziu " mai mult ca sigur el te iubeste si tine la tine! Si apropo e gelos de aia ti-a dat papucii nu a vrut sa stie ca poate fii inselat asa ca pe viitor RASPUNDE-I LA TELEFON baiatului! Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| negru30 a răspuns:

Are ceva la cap

| ANAHsneaman a răspuns:

Poate fi adevarat ce a zis el te indragostesti pe o perioada scurta de timp apoi nu mai simti nimic legat de acea persoana

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragă Andreea,dacă era să fac o glumă-cum de altfel sunt și tentat-ți-aș fi zis că ar trebui,mai întâi,să-i dai in judecată p-ăia de-au făcut telefonul,sau chiar să ceri daune materiale și morale,și de la cei de la care l-ai cumpărat; pentru că de la ei ți se trage ție,problema pe care o ai,deci - în amor! nu? dar n-am să spun asta,ci am să-ți recomand să lași chestia asta cu "adevăr și provocare",la care vezi bine că nu te prea pricepi,din moment ce nu ai deloc inspirație și preferi să copii răspunsurile de la el! dar,in fine,faptul e consumat; și poate e mai bine că s-a terminat așa,pentru că nu ți-ar fi fost bine,dacă peste câțiva ani,fiind măritată cu el,te-ai fi trezit la un momentdat că-ți bagă divorț,pentru că și-a uitat odată cheile acasă,iar tu, cum n-ai auzit soneria, l-ai făcut să se întoarcă la serviciu și să doarmă acolo în noapte aia!

| soupflood123 a răspuns:

Se contrazice (spune că te iubeşte dar totodată nu mai simte nimic pentru tine).

| MensSana a răspuns:

Draga Andreea, cea mai buna metoda de comunicare este fata in fata. Dupa ce vei avea o discutie reala si deschisa cu prietenul tau, vei putea lua o decizie. Daca vrei sa vorbim mai multe trimite mail andreea. onutu@terapie-psihologica.ro.
Succes!