| tweety_8071 a întrebat:

O sa vi se para stupida intrebarea. dar pot 2 oameni sa se iubeasca si totusi sa fie despartiti? situatia e urmatoarea(is prietena lui tweety)iubesc un baiat si cred ca si el pe mine. dra totusi nu suntem impreauna eu sunt cu un baiat(pentru care nu simt nimic)si el cu o fata(care am auzit ca el isi bate joc de ea, dar nu sunt sigura deoarece relatia dureaza de cateva luni, fata (prietena lui)mi-a zis ca el e foarte indiferent cu ea uneori)oare el ma mai iubeste...eu asa simt. dar nu pot sa-l intreb ca l-am mai intrebat odata...si a spus ca nu are ce sa-mi faca(daca il iubesc.). oare ce-a vrut sa spuna? nu mai inteleg nimic? ma iubeste sau nu?cryingintrebarea i-am pus-o de mult acum nu l-as intreba as vrea sa faca si el primul pas nu tot >eu...:straight face. ajutati-am plssad

Răspuns Câştigător
| ATB a răspuns:

Sunteti la varsta la care sentimentu poate revenii dupa o perioada de timp. avem o relatie de dragoste intre 2 persoane care au fiecare cate un cuplu. Sfatul meu e sa renunti la prietenul tau pentru ca ai spus ca nu simti nimic. Nu trebuie sa iti bati joc de prietenul tau cum nici cel pe care il placi nu ar trebui sa isi bata joc de prietena lui. Incheie cu prietenul tau, spune-i ca nu vrei sa il faci sa sufere mai mult peste un timp .si ca nu simti nimic pentru el sau ca nu crezi ca va potriviti. Stai singura o perioada si vei vedea daca baiatul pe care il iubesti va face primul pas. e singura sansa. daca nu prinde bine si o pauza de gandire, dar nu iti bate joc de prietenul tau. Nu e nimic de admirat in asta pentru ca la un momentdat vei iubii o persoana care poate sa iti faca acelasi lucru si vei suferii enorm si vei intelege cat ai gresit fata de el.Bafta! Sa fi iubita!

12 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, nu vreau sa te simti aiurea din cauza raspunsului, dar sincer nu prea cred ca te iubeste, daca te iubea o lasa pentru tine, pe prietena lui, dar daca nu a facut-o de ce sa suferi tot tu din cauza lui? mai bine lasa-l in pace, fi indiferenta, ca daca te iubeste, vine el la tine, te cauta, iti va cere prietenia, o va lasa pe actuala prietena, daca te iubeste de ce nu a lasat-o? poate ca ii place sa joace teatru sa te faca sacrezi ca te iubeste sau poate ca el tine la tine, dar are anumite avantaje daca sta cu acea fata...

| coryyyyyyyyyyy a răspuns:

Daca ti-a raspuns asa inseamna ca nu simte acelasi lucru... oricum tu mai intreaba-l o data ca nu ai ce pierdewinkingbig grin daca iti va raspunde la fel mai bine il lasi in pacehappy

| liz23 a răspuns:

Parerea mea este ca tu ai facut o incercare care nu si-a primit raspunsul dorit...baiatul daca te vrea, iti va spune.Nu cred ca e genul timid...totusi are pe cineva iar tie ti-a zis ca nu are ce sa-ti faca daca ai sentimente pentru el. Nu alerga dupa el ca nu are rost. la fel de bine ii poti spune din nou ce simti dar nu iti va face bine...atata timp cat e cu cineva si tu la fel.mai sunt doua persoane in acesta discutie care nu au nici o vina.

| Liada a răspuns:

Eu stiu ce e sa iubesti o persoana tare dar sa nu fiti impreuna...ne iubim tare... dar si ne-am despartit...stiu ca ma iubeste ...si eu tare mult...se vede, se simte... uneori e foarte greu sa fii impreuna ...sunt oamenii foarte diferiti si uneori nu-i posibil sa existi alaturi de unu de la care faci fok...

pot sa-ti dau un sfat...incearca sa lupti totusi daca crezi ca trebuie... e mai bine sa stii ca ai incercat dar nu ai obtinut decit sa gindesti o viata intreaga :"de ce nu am incercat?"... ce tine de noi. ...suntem impeuna... fericiti

| frumusica80 a răspuns:

Da ATB are dreptate

| Mwhahahaa a răspuns:

Buna
Cred ca astepti, dar degeaba.
Ti-a spus ca nu are ce sa-ti faca daca il iubesti...inseamna ca sentimentul nu e reciproc...si asta nu e binetongue
Mai bine las-o balta...
Apropo, ai spus ca esti prietena lui "tweety", deci el e baiatul cu care esti impreuna si pe care nu-l iubesti?
pe. s asta se intelegetongue

xoxo.kiss

| paul0013 a răspuns:

Bunahappy
pai cred ca a vrut sa spune ca nu-i pasa daca il iubesti... dar mai incearca o data: mai spune-i o data ca-l iubesti si daca iti tot un astfel de raspuns inseamna ca e foarte nesimtit si nu te merita...
succeskiss

| mariutza a răspuns:

Fa tu primul pas din nou. ce conteaza cine face primul pas? mai intreaba'l odata ca nu pierzi nimic...lamuriti si voi lucrurile. daca nu treci peste...ca baieti sunt o gramada pe lumea asta!

Bafta!

si multi pupici :*

| tweety_8071 explică:

Sunt prietena lui twwty (tweety este fatalaughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca ti-a raspuns asa inseamna ca nu te iubeste...
Daca te-ar fi ubit nu ti-ar fi raspuns chiar asa. Daca cu fata accea este indiferent, inseamna ca o place totusi pe una, stau sta cu ea din vreun motiv al lui...
Tu fal gelos poate reactzioneaza potintongue... Daca vrei sa faca el primul pas dupa cate spui n-ai sansebig grin

Bafta.happy:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Chiar tu ai zis ca-si bate joc de fata aia... Ti-ar placea sa fii in locul ei?
2. Daca nu simti nimic pentru actualul prieten nu-ti bate joc de sentimentele lui
3. A iubi nu e asa simplu, si nu poti ajunge la sentimentul asta dupa 2 - 3 ocheade, eu de ex am avut necovoie de vreun an ca sa pot iubi cu adevarat
4. Stai linistita caci esti adolescenta, si asa e la varsta asta- te indragostesti usor si suferi mult
5. Ai rabdare va rasari soarele si pe strada ta!winking
Succes!

| LORY a răspuns:

Dar de ce sa astepti sa faca el primul pas? Poate ca lui ii este rusine. Prinde tu curaj si intreaba-l. Daca nu ai curaj sa-i spui in fata o poti face pe mess sau la telefon. Discuta cu el, spune-i ce simti si poate vei avea supriza ca si el sa te placa happy

Bafta! Sper sa rezolvi neintelegerea!hee hee

xOxO