| anonim_4396 a întrebat:

Va rog mult sa ma ajutati nu stiu ce sa mai fac straight face Nu stiu ce sfaturi sa-i mai dau prietenei mele cele mai bune care in ultima vreme plange continuu dupa un baiat. au fost impreuna, dar apoi s-au despartit din mai multe motive si eu chiar nu stiu ce sfaturi sa-i mai dau prietenei mele pentru ca chiar ma ingrijoreaza. Zice ca vrea sa moara, si alte chestii. Chiar nu stiu ce sa-i mai zic, cum sa-i fiu alaturi. sad

Răspuns Câştigător
| Zule15 a răspuns:

Spune-i sa nu mai planga. chiar nu merita. am trecut si eu prin asa ceva la inceput nu mi-a fost usor dar nu este sfarsitul lumii. sunt mii de baieti care poate o plac si ea sufera pentru un idiot. cand va creste isi va da seama ca plange pentru o porcarie sunt lucruri mai improtante in viatawinking. sper ca te-am ajutat. succes:*:*

7 răspunsuri:
| MarioOnette a răspuns:

Las-o sa plinga(sa se descarce ii va fi mai bine) si mereu incurajez-o fii cu ochii pe ea sa nu faca ceva rau si fii mereu alaturi MEREU acum are nevoie de tine

| justme4yours a răspuns:

Tu doar las-o sa se descarce, si stai cu ochii pe ea sa nu faca vreo prostie, dupa ce se va linisti poti sa ii spui si tu, dar isi va da seama singura ca nu a meritat si ca poate sa treaca mai departe cu ajutorul altcuiva, stiu din experienta ca poti trece peste orice cu oricine.doar fii alaturi de ea!winking

| cezarjunior01 a răspuns:

Stai cu ea mai mult, vorbeste-i, spune-i ca viata merge inainte orice ar fi, si va cunoaste alt baiat, daca e suparata acum asta nu inseamna ca va fi toata viata. Fa-o sa zambeasca, fa-i o surpriza, inveseleste-o! Bafta! Funda?

| Petrus_Larisa_1990 a răspuns:

Ai grija ce ii spui pentru ca acum orce vorba o afecteaza incearca sa o feresti de colege sau colegi care isi bat joc de ea findca este foarte sensibila in aceasta vreme tu ca prietena o poti face sa se simta bine cu o inghetata si sa nu prea vorbesti despre asta cu ea ecat daca ea deschide vorba si sa nu o ti prea mult la povesti despre el. cu timpul ea isi va reveni. FUNDA:*!

| Zule15 a răspuns:

Spune-i sa nu mai planga pentru ca nu are nici un rost. viata merge inainte. si oricare ar fi motivul despartirii nu merita. mai sunt mii de baieti de care se poate indragosti. stai tot timpul cu ea sa nu faca vreo prostie. am trecut prin asa ceva. nu este usor dar pana la urma o sa fie bine. succes:*:*

| SkumpikaCata a răspuns:

Uite spune-i exact asta: nu mai plange pentru ca viata continua si orice problema se rezolva cu timpul mai ales cu baietii! daca v-ati despartit din mai multe motive inseamna ca nu era baiatul potrivit! intr-o buna zi o sa gasesti unul potrivit! sper ca te-am ajutat! pupici!

| xJDFanx a răspuns:

Spune-i ca nu merita sa se consume pentru un baiat. Nu este ultimul...si de ce sa moara? Daca moare rezolva ceva? Nimeni nu merita lucrul asta :-s Daca o iubea cu adevarat nu o facea sa sufere ^^ Deci nu trebuie sa mai fie trista Viata merge in continuare ^^