| anonim_4396 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati daca stiti! Tocmai mi-a murit papagalul si nu imi explic cumsad Cateva minute mai devreme ma jucam cu el, se urca pe colivie, iar acum mama l-a gasit mort pe jos, tata zice ca a murit de batranete ceea ce nu cred fiindca are aproximativ 5-6 ani. E exclusa varianta ca ar muri de foame sau de sete fiindca ii dadeam o gramada de mancare. Ma gandesc ca a murit de singuratate fiindca era singur si a fost despartit de un "prieten" de-al lui.

Nu stiu daca aveti vreo idee va rog supeti-mi!

Si m-ar interesa cat ar costa un papagal la PetShop?

Ms anticipat.

Răspuns Câştigător
| Crisu a răspuns:

Imi pare rau sa-ti zic, dar un papagal la 5-6 ani, este destul de batran. Cred ca de batranete a murit sau intr-adevar de singuratate, dar depinde si cand a fost "despartit" de prietenul lui. Daca intr-adevar acesta era motivul, ii simtea imediat lipsa si isi baga unghia in gat (nu e metafora, asa fac papagalii).
Un papagal costa maxim 40 de lei, nici atat nu cred.

5 răspunsuri:
| Rockart a răspuns:

Papagaliţa mea a murit la 2 ani după jumătate de an după ce i-a murit partenerul. Deci posibil de singurătate...

| DenisaMetal a răspuns:

Singura solutie este sa iti cumperi unu tinerel si sa ai grija de el.

| Auras95 a răspuns:

Pai si eu cred ca a murit de batranete...ar fi putut muri si din cauza frigului in caz ca l-ai tinut in spatii reci sau poate s-a inecat cu ceva

| Iustina_1557 a răspuns:

Ok.daca vrei sa iti cumperi papagali. cumpara pereche ca daca nu o sa iti moara pe capete laughing A murit de singuratate si eu am 2 si ii tin mai mereu prin casa sa se plimbe. Cumpara mascul si femela poate iti fac si puisori happy

| 0303radu a răspuns:

De unde esti? iti dau si eu 5 papagali gratis