| Smecherul1234 a întrebat:

Salut,am un papagal agapornis, iese din colivie si intra la loc dar am o problema.Musca rau cand incerc sa il iau pe deget, daca se urca pe umar musca de ureche... Nu ciupeste, acel ciupit clasic de papagal din afectiune ci musca si cand vede telefonul tot timpul zboara pe el si asa pot sa il bag in colivie cu telefonul.Ce pot face sa nu muste? Fiindca devine foarte enervant si am incercat multe metode cum ar fi sa il bag in colivie cand musca sau sa il ignor dar nu stiu ce sa fac!
DAU FUNDA!

2 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

Am mai zis odată, dacă papagalul nu este luat de la crescătorie, vei aștepta mult și bine să se acomodeze cu tine.
Cei luați de la petshop-uri sunt sălbăticiți, torturați.

| Smecherul1234 explică (pentru LPCTSTR):

S-a acomodat cu mine doar ca musca si eu nu sunt tipul ala care zice când baga mana in colivie se sperie si etc... Pentru ca la mine nu face asta, el doar musca si nu stou cum sa il dezvat... Trebuie oare sa ii iau o pereche fiindca e singur doar ca ii ofer foarte multa atentie