| Sebi200a a întrebat:

Va salut, m-a rugat un prieten sa adresez o întrebare, a avut o relație de 10 ani cu o fata, și sau divorțat, aceștia au 35 de ani,el vrea sa se împace,dar doamna vrea sa stea mai mult cu mama ei,și se sfătuiește cu ea,mama ei nu îl suporta pe el, el a vorbit cu ea sa iasă intr-un weekend ea a zis că iese și când a venit weekendul l-a sunat și a zis că merge în oraș cu mama ei, asta sa repetat de 2 ani de zile,numai când are chef ea iese, mai are rost sa insiste, întreb deoarece mi-a sugerat sa adresez o întrebare aici pe.grup,menționez că are un copil,copilul își dorește să se împace dar ea nici pe el nu îl ascultă,are un apartament dar, el este pe mama prietenului meu, ea a zis că se împacă doar sa ii de-a apartamentul pe nume

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt problemele lor.

| Simpatic a răspuns:

Au 35 de ani, se comporta ca adolescentii, cer voie de la parinti sa iasa sau sa nu iasa cu cineva, si amicilor sa scrie pe TPU happy
Daca baietii care ascultau de mame se numeau fatalai, cum se numeste fata asta care nu iese de sub cuvantul mamei?

Nu prea are ce face amicul tau, daca fata asta este un fel de naiva care este sub papucul mamei!

| Violleta2022 a răspuns:

Alta! Sa-si caute alta femeie, fara copii, fara obligatii si fara pretentii.

suntserios
| suntserios a răspuns:

La 35 ani cu un copil nu sunteti in stare sa discutati ca doi oameni maturi fata in fata?

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca ar trebui sa ii lasi pe ei sa isi rezolve problemele.Aici nu e grup, e doar un site unde predomina utilizatorii adolescenti.

| johnnny123 a răspuns:

Are 35 de ani și copil și te pune pe tine să întrebi niște necunoscuți de pe un forum generalist ce să facă?

Ăsta este mai degrabă comportament de copii de 12 ani, nu de adulți.

| Dandinelle a răspuns:

laughing)
Relatie de 10 ani, au divortat, motivele divortului? cum a fost relatia si cum s-a ajuns la divort? Copilul este in custodie comuna? Din cate iese din Intrebarea asta - important e apartamentul? si mama prietenului laughing)
Este cumva copilul folosit din punct de vedere emotional...in jocul asta infantil intre parinti?
Din cazurile de divortati si despartiti trecuti pe la mine prin cabinet problema principala a fost mai mereu comunicarea deficitara. Vorbim aici de nevoile sentimentale ale fiecaruia si cum rezoneaza cealalta persoana cu ele. Intrebarea asta este foarte mult axata pe: el vrea, ea nu vrea, exista un copil, este vorba si de un apartament=bani si de o mama.

| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Stii cam in ce situatie te-ai pus tu acum? Ca in emisiunea aceea,, fantoma,, numita < Ochii din umbra > care era nu demult la o televiziune, difuzata spre seara.
Daca ea nu mai vrea sa-l vada. sa-si refaca viata daca reuseste. Cum poti sa insisti sa re-re-cuceresti pe cineva care te EVITA?

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Sebi in ce rahat ai intrat! Ce umbli cu fofarlica? Un prieten fara maini m-a rugat...