| anka a întrebat:

Va simtiti mai apropiati sufleteste de mama sau de tata?

24 răspunsuri:
| Razvan a răspuns:

Adevarul e ca pe tata il mostenesc cam in proportie de 80%, dar fiind aceeasi zodie nu prea merge treaba.Semanam mult prea mult, pana si la gesturi
De mama sunt foarte apropiata chiar daca ne mai contram uneorihee hee

Abh
| Abh a răspuns:

De mama.

| Vizitiul a răspuns:

De ambii parinti!

| Alisa a răspuns:

De tata.

Janina
| Janina a răspuns:

Desi sunt fata pot sa discut mai bine cu tata, na am o anumita varsta si el intelege ca am anumite nevoi si ca este normal la varsta mea sa fac anumite lucruri, mama insa nu prea vrea sa inteleaga asta.
Tata e mai realist, mami viseazaaaaaa

| Elena1234456 a răspuns:

Acum, nu.pentru ca simt ca nu ma inteleg. Dar totusi, parintii sunt niste persoane speciale in viata mea.

| Winniee a răspuns:

De mama. Tatal meu este mai exigent ceea ce se intampla des.
Mama este ingelegatoare si ma lasa (cat se poate) de capul meu.

| Anileda a răspuns:

Am2

| Ancutsa a răspuns:

Buna anka :*.

Pai din pacate ma simt mult mai atasata sufleteste de mama pentru ca parintii mei au divortat sad. Nu pot sa zic ca nu si de tatal meu dar stii tu [ o fata are nevoie mai mult de o mama decat de un tata ].

Sa ai o zi frumoasa in continuare :*
pa`pa >big grin

| SufletDeCopil a răspuns:

Maaamaa big grinlove strucklove strucklove struck.defat cam de aman2, pentru ca aman2 sunt parinti mei si stiu ca ii iubesc si ma iubesc aman2 la fel de mult

| waXonwaXoff a răspuns:

De mama, ca mai toata lumea.

| mihai_1757 a răspuns:

De mama.

| mihai_1757 a răspuns:

Si parinti mei sunt despartiti ancutssa

| papatukjatlekjulk a răspuns:

Depinde, in fiecare zi ajung la o alta parere.

| DanSor a răspuns:

Baietii sunt apropiati de mame, fetele de tati, dar in majoritatea cazurilor, copii sunt atrasi de mama, iar raspunsul e unul singur si chiar cel mai simplu cu putinta...
Cine te tine in pantec 9 luni, apoi iti da nastere, te hraneste de la san si te priveste cum cresti sub ochii ei? mama.
Iar cand copilul, fie ca e fata sau baiat, e bolnav sau are probleme, pe mama o doare sufletul si incearca intr-o anumita masura sa ajute si sa fie totul bine, pe cand majoritatea tatilor spun vesnica fraza: "Descurca-te singur/a."
Sunt baiat si ma inteleg foarte bine cu mama, plus ca mai am un frate mai mic care si el e pe aceeasi lungime de unda... cu tatal chiar nu am nici o treaba, nici macar "salut", dar asta e alta poveste.
"Copii nu-si aleg parintii, iar parintii nu-si aleg copii."... aproximativ cam asa suna proverbul, daca nu ma insel.

| xlmpq a răspuns:

De Mama

| Roxii a răspuns:

De mama deoarece parintii mei au divortat si mama s-a recasatorit, dar ma inteleg suuuuuuppppperrr cu tatal meu vitreg. oricum mama ramane prima

| Just kidding a răspuns:

Mama. Tata nu prea are treaba cu mine laughing:X

| spot a răspuns:

Nopz... De nici unul. De obicei fetele se ataseaza de mame si baietii de tatzi. Eh, pentru cas baiat n-am nicio treaba cu mama si tata e marinar si da cam rarutz pe acasa deci... sunt de capu meu. Cu ocazia cand tata este acasa mama ii rapeste o mare parte din timp si avem foarte putine momente tata-fiu. daca poate ma ajuta cu ceva nu ezita si spera sa devin cineva in viata. mama e genu: servici-prietene-televizor.

| AlexandraR a răspuns:

Amândoi.Depinde, totuși de timp si spațiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De tata (sunt fata). Cred ca e o chestie pe care o patesc multe fete, desi se zice ca mamele ar trebui sa fie mai apropiate de copii lor happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De tata. Mama este prea cicalitoare, vrea sa stie tothee hee

| irinuk11 a răspuns:

Mai apropiata sufleteste de mama pentru ca, cu ea pot sa vb mai multe pentru ca e femeie si o femeie te intelege mai bine.Doar nu o sa discuti anumite lucruri cu tatal tauwinking

Irina

:*:*

| loverock a răspuns:

De mama, cu siguranata. Ea ma intelege foarte mult si tata dar nu prea pot sa vorbesc cu el unele lucruri. Sunt intr-un fel norocoasa(asa ma conseder eu) ca amamdoi sunt deschisi, intelegatori dar tata, cand il supar... face cam urat. Dar mama ramane prima. Mi se pare si normal ca majoritatea copiilor sa fie mai atasati de mame pentru ca de cand luam noi viata in pantecele ei avem o legatura mai stransa cu ea decat cu tatal caruia nu ii simtim de fapt ii auzim decat vocea.