| Ben00 a întrebat:

(Evident pentru crestini). Va simtiti apropiati sufleteste de vreun sfant roman?

Răspuns Câştigător
| Maxim96 a răspuns:

Sfanta Parascheva de la Iasi.

15 răspunsuri:
| HueyFreeman a răspuns:

Cui nu-i place de nenea Jiji?

| Ben00 explică (pentru HueyFreeman):

Tu esti mai jiji ca el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De toti sfintii.macar de am fi vrednici sa fim ca ei daca nu 100% macar un pic.

| svartirhimnar a răspuns:

Sincer, nu.
Sfinţii nu mă ajută cu absolut nimic.

| Ben00 explică (pentru svartirhimnar):

Cum de te-ai intamplat pe religie? Daca te ajuta muzica nu mai bine ai misuna pe acolo?

| svartirhimnar a răspuns (pentru Ben00):

Am zis eu ceva legat de muzică?
Eu doar mi-am spus opinia, omul a întrebat dacă suntem apropiaţi de vreun sfânt anume, ce e mare chestie?
Dumnezeu e atotputernic, nu sfântul Petru.

| Ben00 explică:

Eu consider orice individ care, intr-o disputa se ia de mama, de tata, de orice respecta partenerul de discutie, un excrement uman. Daca aveai ceva uman in tine, puteai sa te referi la persoana mea, in orice iti debita mintea. Nu prea stiu de ce imi pierd vremea cu o jigodie.

| Gutman a răspuns:

Da!
Eu ma simt apropiat de sfantul Papacioc!
Nu pentru ca mi-ar place prostiile pe care le debiteaza, ci pentru ca imi place cum suna numele lui!

| Ben00 explică (pentru Gutman):

Pentru tine o sa deschid un topic cu piercing-uri in buric. Fii pe faza! (Am precizat in intrebare ca nu-i pentru tine, ciuphallo!).

| Gutman a răspuns (pentru Ben00):

Dar te rog ca piercingurile in buric sa fie facute cu icoane facatoare de minuni si crucifixuri crestine aducatoare de noroc!
Daca nu, atunci mai bine las-o balta!

| Ben00 explică (pentru Gutman):

Pentru tine e buna sarma populara. Si cred ca ar merge si la nasuc.

| AndreeaMonica99 a răspuns:

Da eu, dar nu de un sfant, ci de ingerul meu pazitor si intr-un fel de Dumnezeu, adica eu nu pot sa spun ca nu exista ptc atunci cand rostesc aceste cuvinte sau ma gandesc la ele ma cuprinde un junghi in inima si oricum nu pot sa spun asta ptc eu il simt, pur si simplu il simt big grin