| anonim_4396 a întrebat:

Pentru cine are mama in strainatate acum, de sarbatori, cum va simtiti?

15 răspunsuri:
| Simona a răspuns:

Eu nu am, dar colega (prietena mea) da...este foarte trista, si chiar a si plans la scoala pentru ca a plecat acum cateva zile.Eu incerc sa o inveselesc si sa o fa sa uite!hee hee Ce Dumnezeu...vine inapoi! :X

| anonim_4396 explică (pentru Simona):

Da,stiu ca o sa vina dar daca nu ai trecut prin asta nu are rost sa postezi, pentru ca nu sti cum este.

| Simona a răspuns (pentru anonim_4396):

Am uitat sa mentionez ca tatal meu e plecat in strainatate.Am vrut doar sa te ajut cu o vorba buna, dar daca tu ai luat-o altfel.imi pare rau! happy

| anonim_4396 explică (pentru Simona):

E altceva cand iti pleaca tatal sau cand iti pleaca mama.Crede-ma e o diferenta mare...

| Simona a răspuns (pentru anonim_4396):

Bine,sper sa ai un Craciun Fericit! Si imi cer scuze ca mi-am permis sa iti raspund la intrebare!batting eyelashes Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Simona):

Sper sa ai si tu un Craciun Fericit, eu nu vreau sa te jignesc sau altceva dar e altceva cand iti pleaca mama timp de o luna de sarbatori.

| Anestezia a răspuns:

Buna! Pai da. Cred ca iti este greu.Dar trebuie sa te gandesti ca o vei vedea in curand, ca nu e chiar atat de tragic.winking

| comici a răspuns (pentru Anestezia):

Nu suntem asa de saraci ca voi sa lucreze parintii in strainatate

| maDd3xt3r a răspuns:

La fel ca in restul anului...dar eu sunt mai independent de felul meu...nu sunt genul sentimentalist, consider ca un om puternic e un om rational happy

| cherrybomb a răspuns:

Oare cum te simti cand stii ca mama ta va pleca in strainatate peste o saptamana? dureros dar sunt destul de mare si inteleg chiar daca mai plang cateodata

| janynefeaver a răspuns:

Mama e plecata de 7 ani in strainatate si vine doar in februarie si august acasa. Nici nu mai stiu de cand nu am mai petrecut impreuna ziua mea sau sarbatorile. Ne este greu amandurora, dar ne-am obisnuit. Incearca sa o intelegi si pea, nu de bine a plecat. Stiu ca iti este greu, stiu ce simti, stiu cum este sa nu o ai alaturi cand iti este greu, dar totusi este mama ta si te iubeste si in mod sigur nu ar vrea sa fii nefericita. Dar, totusi, vorbeste cu ea si spune-i ce simti, poate va veni acasa de sarbatori.

| Cocki a răspuns:

Pai mama mea nu pleaca de sarbatori, dar sta tot anul plecata, crede-ma e si mai rau. Acum vine doar vara 2 luni (sau ma duc eu la ea ) Si mai vine 1 saptamana iarna! Dar stiiiu ca ma iubeste si imi cumpara tot ce vreau! Mai stiu si ca ea e plecata pentru mine, deoarece a plecat cand aveam 2 anisad, Mereu cand pleca sunt distrusa, dar apoi imi este mai binehappy Succes

| catalinbvc a răspuns:

Este destul de deprimant; dar daca ne gandim putin ea nu s-a dus acolo la distractie. Stiu exact cum este sa nu ai mama langa tine de sarbatori; si mai rau ar fi daca nu ai avea pe nimeni langa tine. Gandeste-te ca nici ei nu ii este usor sa fie intre straini si ceea ce face este pentru copii ei sa poata sa aiba o viata mai buna.

| MarieXd a răspuns:

E naspa. fara ea.straight face

| Iuliaanaiuli a răspuns:

Buna! stiu exact cum te simti deoarece si mama mea este pleacata si este al doilea Craciun fara ea si imi este foarte greu dar cu siguranta si ei ii este la fel de greu ca si mie dar ma gandesc ca va veni acasa si totul va fi bine de sarbatori incearca sa te duci la rude sa te distrezi sau scrie tot ce simti intr-un jurnal:*Mult succes>big grin