| GabrielaCriss a întrebat:

Cu cine ar trebui sa vorbesc cand sufar sufleteste(in afara de mama, tata si sora)?

9 răspunsuri:
| ascovit a răspuns:

Un prieten bun

| DNSK a răspuns:

Buna intrebare.

| persseuss a răspuns:

Cu prieteni, cu un psiholog, dar cel mai important cu tine insuti.afla de unde vine acea durere si incearca sa faci ceva ca sa scapi de ea.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Cu un prieten (baiat). Iti va oferi sfaturi dintr-o alta perspectiva fata de cea a ta ca fata, sau a familiei, care iti vrea siguranta mai presus de toate.

| Seepty a răspuns:

Cu un pshiolog sau un prieten/prietena.

| Lavii007 a răspuns:

O prietena apropiata sau cineva cu care te intelegi foarte bine si poti vorbi orice

| deliaoana123 a răspuns:

Cu o prietena, dar una buna in care ai incredere. Si stiu ca suna ciudat, dar ai putea sa vorbesti si cu un preot.

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru deliaoana123):

Ba din contra nu cred ca ar trebui sa acorde atata incredere unui preot.
mai bine ar vorbi cu sora ei sau cu mama ei.
De ce sa vorbeasca cu preotul oare?
Preotul e un strain, eu nu cred ca ar trebui sa vb cu un strain.

| Love79 a răspuns:

Cu prietena ta cea mai buna. Daca nu ai una vorbeste cu o persoana de incredere.