| anonim_4396 a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va temeti sa intrebati o fata daca vrea sa se combine cu voi din cauza nu vrei sa fiti respins? Daca da dc?

Răspuns Câştigător
| Christian_4155 a răspuns:

Pana in clasa a 8-a am avut teama asta... insa, in a 8-a, mi-am luat inima in dinti si i-am spus fetei respective ca o iubesc, nu doar o plac big grin.Ma asteptam sa zica nu, si asa a fost.Insa, 4 luni mai incolo mi-am gasit perechea happy.Eu zic sa ii spui happy, nu recomand poezii si chestii gen, ii spui cu cuvinte sincere ca vrei ca o placi si vrei sa fi cu ea happy.

5 răspunsuri:
| Lollix a răspuns:

Eu sunt fata. si. unui baiat i s-a intamplat cu mine. sfatul meu. pentru ca am trecut prin asta. spune'i ce simti! nu te teme de raspuns, nu te teme de ractie. spune'i'o fumos. nu sa ii zici indirect. pentru ca ea se va satura sa astepte. si ii vor trece sentimentele daca exista. apoi vei avea de pierdut. asteapta momentul potrivit. si spune'i frumos ceva de genu' "uite. stiu ca. probabil momentul asta va parea penibil. dar. trebuie sa iti spun ca. ceea ce simt eu pentru tine e mai mult decat o simpla admiratie. nu vreau sa ma consideri un ciudat, nu vreau sa ma urasti dupa. nu imi voi schimba comportamentul, doar ca trebuia sa iti spun". apoi fa o puppy face si asteapta raspunsul. crede'ma ca e cel mai bine. succes!

| Vali87 a răspuns:

Da, mi s-a intamplat, si nu e bine sa fii asa. Ia-ti inima in dinti si nu te duce direct la ea sa o intrebi dc vrea sa se combine cu tine, ii faci curte, intri cu ea in vorba ii faci complimente si dupa aia vezi si tu, o inviti la un film ceva l o plimbare in parc.

| treipuncte a răspuns:

Da...si am pierduto sad...sa comb cu altu.

| XeLeRoN a răspuns:

Aia înseamnă că eşti timid happy şi eu sunt la fel straight face

| iulianlica a răspuns:

Normal.ar trebuie sa intrebi cui nu-i a fost frica.dar stai linistit cu timpul timiditatea dispare si crede-ma este mai frumos dupa aceia.Plus ca timiditatea este foarte buna, te ajuta sa nu fii nesimntit mai in colo.asa ca nu ai ce perde.