cami
| cami a întrebat:

Vi s-a intamplat vreodata sa va credeti CEI MAI GHINIONISTI? si sa va intrebati "De ce tocmai mie?"

13 răspunsuri:
cami
| cami explică:

@kratos, daca-mi spui si cui apartin versurile astea, ti-as multumi tongue

kratos
| kratos a răspuns:

Da de f putine ori dar am trecut repede peste problema.
Am sa trec si peste asta
Ce va fi, va fi
Am sa strig iar 'Asta-i viata'
Este si maine o zi.

| Cryssy a răspuns:

Da. Mi s-a intamplat de multe ori... Dar am invatat sa lupt, sa nu ma dau niciodata batuta...Si vreau sa fiu puternica...Sa trec peste toate problemele.

luciana
| luciana a răspuns:

Desigur, ca mi s-a intamplat si mie asta si de f multe ori. Dar apoi imi ziceam ca trebuie sa ma incarc cu energie pozitiva, gandind pozitiv, sa vreau sa fac mereu asa, sa port la mine ceva sfiintit, sau sa iau o inghititura de apa sfiintita. Apoi, incet, incet, vedeam, cum toate dispar si revin la normalitate. Nu, cred ca mi se intampla in special asta numai mie, dar subconstientul imi lucra ...Cu timpul am incercat sa inteleg ce se petrecea de fapt si am tras concluzia ca atunci cand eram extrem de obosita, aveam aceasta senzatie - deloc placuta... In timp, m-am convins ca nu exista ghinion, daca esti pregatit sa il infrunti si ca doar amanarea deciziei la timp, te aduce uneori si aici. Deci se intampla si asa ceva, pentru. ca suntem ca si robotii, facem lucrurile in fuga, negasind nicicand, timp pentru noi.

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

Eu incerc sa nu ma gandesc ca sunt ghinionista...ghinionisti sunt cei care nu pot merge, nu pot vedea, auzi...sau care sunt foarte saraci... cei care au fost abandonati de parinti...deci prin urmare eu pot sa spun ca sunt foarte norocoasahappy

| albastrel a răspuns:

Cami iti spun eu...sunt versurile formatiei Voltaj! mi s-a intamplat de atatea ori incat nici nu are rost sa mai povestesc.

| antonius74 a răspuns:

Da, dar mereu reusesc sa ma redresez relativ rapid si sa uit rapid problema....desi unele (marea majoritate) persista si in ziua de azi

| marry a răspuns:

Da, mi s-a intamplat si mieoh go on...nu mai vreau... dar asta e viatastraight face

| Miяu a răspuns:

Da, de cate ori cryingcrying

| mariutza a răspuns:

Cred ca versurile sunt de la Voltaj...parca

| eu_4161 a răspuns:

Da mi s-a intamplat, de multe ori...Eram atat de suparata...Intrebam intr-una,"De ce eu? De ce mi se intampla mereu numai mie? De ce mi-a facut asta? De ce s-a intamplat asta?"nu ma gandeam la altceva? Puneam intrebari (in mintea mea)non-stop...Nu stateam si ma gandeam "Ce intrebari sa mai pun?"...Imi veneau pur si simplu... Dar am trecut peste asta... M-am descarcat(imi curgeau lacrimi fara sa vreau)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Orice persoană are şi un gram de ghinion.
La unii se manifestă mai vizibil, la alţii din contră.
"Numai mie mi se putea întâmpla, Doamne, mă urmăreşte ghinionul!"
O zi bună.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cam tot timpul!