| Puf a întrebat:

Ti s-a intamplat vreodata sa iti iubesti inca fostul prieten, acesta sa vrea sa se impace cu tine dar tu sa nu vrei chiar daca il iubesti inca (in fine nu chiar aceeasi iubire ca alta data) si nu poti fi cu alt cineva din cauza ca inca tii la el? Oare dc se intampla de astea?straight face

3 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

BUna, probabil desi inca il iubesti, ai anumite motive pentru.care sa nu mai vrei, desi sentimente de iubire inca exista, poate e teama de o noua suferinta, poate ti-a facut ceva rau si ti-e greu sa il ierti si sa o iei de la inceput; nu stiu...eu cand am fost despartita de prietenul meu, desi m-a facut sa sufar destul, nu am putut niciodata sa il refuz sa vb.cu el si sa ne impacam, desi stiam ca gresesc.Depinde de cauza despartirii, de cum a fost relatia si de cum s-a comportat partenerul in timp relatiei.
Eu l-am iertat pe prietenul meu si acum chiar nu imi pare rau ca ne-am impacathappy. Poate nu am avut destula vointa si putere sa il refuz.

| Puf explică:

Moniyk16 nu ai avut vointa intr-adevar sa nu il ierti, insa eu nu pot trece repede peste acele lucruri si am destula vointa pentru a nu-l ierta!

| Irina117 a răspuns:

Ceva in genu` mi s-a intamplat
dar ne-am impacat
ne-am certat
inca mai tin la el
dar nu stiu de ce, dar il iubesc mult de tot pe un coleg de-al lui...prieten de-al lui
si acest baiat mi se pare super ok...de treaba, inca nu sunt cu el dar as vrealove struck

tie ti se intampla asta pentru ca ink il mai iubestilove struck