| cosmin23a a întrebat:

Vine 1 Martie si nu stiu ce sa-i iau prietenei mele. Aveti idei?

18 răspunsuri:
| adriangabor92 a răspuns:

Flori

Răspuns utilizator avertizat
| Raniia a răspuns:

Parerea mea un buchetel de ghiocei, e suficient, si o felicitare unde poti asterne toate gandurile tale pentru ea.

| CrissuCristina a răspuns:

Cadouri de 8 Martie pentru iubita sau sotie
Inteleptii spun ca primul impuls este cel corect si drept pentru ca te duce direct la tinta. Prin urmare, daca de 8 martie – ziua femeii – ti-a venit ideea de a oferi bijuterii pretioasei tale iubite sau sotii, atunci sa stii ca la asta s-a gandit si ea. Fiecare femeie iubeste bijuteriile si mai ales barbatii care isi permit sa le ofere bijuterii, asa ca trebuie sa joci daca ai intrat in hora. Sigur, nimeni nu iti cere sa-i oferi diamante daca nu iti permiti, dar alege totusi o bijuterie frumos executata, eventual cu perle sau cu o piatra semipretioasa.

Daca nu stii ce bijuteriei sa-i iei de Ziua Femeii si nu vrei s-o dai in bara, ofera-i oportunitatea de a-si cumpara singura bijuterii. Pentru a face asta intr-un mod elegant (Nota: acest detaliu este apreciat foarte mult de catre femei), ofera-i o poseta sau un portofel in care pui niste bani sau pur si simplu un black card
Ar fi frumos sa gasesti o poseta sau un portofel special. Iti sugeram in acest sens produsele renumitei firme Anuschka, pentru ca sunt realizate din piele pictata manual in culori vibrante perfecte pentru primavara.
O ultima sugestie, mica dar atat esentiala: nu uita sa-i aduci dejun in pat de 8 martie. Chiar daca gatesti omleta, servirea micului dejun la pat o va incanta sincer. Daca vrei sa transformi omleta in ceva special, adauga cativa creveti prajiti in unt si vei avea un mic dejun gourmet pentru tine si aleasa inimii tale.
Cu ce te alegi daca o tratezi ca pe o regina de ziua ei? Te va trata si ea ca pe un rege tot restul anului. Crezi ca merita efortul? Noi zicem ca da!

Cadouri pentru iubita
Din sutele de cadouri personalizate de pe CadouriDeDragoste.ro iti recomandam urmatoarele cadouri pentru ea.

Carti personalizate
Cadouri ce o sa ajunga adanc in inima ei ca sa ramana acolo pentru totdeauna. Pentru cele mai iubite femei CadouriDeDragoste.ro va ofera minunate carti de dragoste personalizate cu propriile poze si dedicatii.

Incanta inima iubitei tale dedicandu-i o carte cu declaratii de dragoste, cu poezii de dragoste, cu citate de dragoste, cu poezii in engleza cu TE IUBESC sau orice alte texte pe care vrei sa i le daruiesti intr-o carte personalizata.
Pot fi cadouri perfecte pentru aniversarea unei relatii, nunta, cadouri de valentines, ziua indragostitilo, 8 martie, de ziua ei bineinteles sau orice alta ocazie speciala.

Toate cartile se personalizeaza si tiparesc cu propriile voastre poze si dedicatii. Detalii in pagina de comanda.
Puteti descarca de aici exemple complete de carti personalizate in format pdf.
Iata si cateva exemple de dedicatii cadouri pentru ea sau aniversare nunta pentru personalizare.

Review: Cadouri pentru ea - Carti personalizate cu poezii de dragoste
Review: "Cum sa-i mai spun cat o iubesc?" (101 love poems)
Review: "Nu exista cadouri prea frumoase pentru ea"

| Xtreeem a răspuns (pentru CrissuCristina):

O cina romantica

| MariaO a răspuns:

Buna! Hmm, simt nevoia sa iti spun ca nu toturor fetelor trecute de 12 ani le mai plac ursuletii de plus! Asta fiind stabilit, tot ne raman o groaza de variante(desigur, in functie de cat de "in bani" te simti):
-flori...in acest caz eu nu as merge pe clasicii trandafiri. Gandeste in afara cutiei si mergi pe ceva "altfel" :http://www.florariemaya.ro/produse/124,Martisor.html.
-o bijuterie...sunt mai scumpe, comparativ cu ceva simplu de argint, dar efectul este si el altul:http://www.swarovski.com/Web_AA/en/0109/category/Jewelry_/Pendants.html.
-cosmetice...http://www.yves-rocher.ro/......t_id=67908 cmSrc=Category (stiu sigur ca este de buna calitate).
-o cina intr-un local cu stil...aici iti recomand http://www.carucubere.ro/ro/homepage pentru frumoasa atmosfera interbelica. Sau, de ce, pregateste tu ceva bun de mancare.
Una peste alta, cel mai important este sa va simtit bine si nu atat cadoul sau cat vei cheltui pe el :D

| cosmin23a explică (pentru MariaO):

Am 16 ani, nu am unde sa o scot la o cina, nu am cum sa ii iau o bijuterie.Niste flori, dar ce flori? un martisor, dar ce martisor?

| MariaO a răspuns (pentru cosmin23a):

Am inteles acum. Eh, nu e un capat de lume, variam pe aceleasi lucruri. Inseamna ca si ea este tot pe la varsta aia, deci cred ca i-ar placea ceva din Accessorize (http://www.accessorize.com/......elleryshop ). Asta ca sa nu mergi pe clasicul trfoi de plastic in celofan. Poate o lumanare parfumata http://www.bonsaideco.ro/aromaterapie/lumanari si ceva de aici http://www.yves-rocher.ro/......gory=6000. Daca tot nu te incadrezi...sunt tot felul de matisoare de argint la preturi rezonabile. In general sunt pandantive.
Iar ca flori, eu as merge ce ceva de primavara : lalele, crizanteme, frezii, oricum nu trandafiri...au devenit cliseu.
Iar ca flori as

| Criiistinutsa a răspuns:

Pai daca ai bani, de 1 martie ai putea sa-i cumperi un inelus ceva si sa-l legi cu o ata de martisor:d, iar de 8 martie un trandafir rosu big grin

| Criiistinutsa a răspuns:

Pai daca ai bani, de 1 martie ai putea sa-i cumperi un urs de plus ceva si sa-l legi cu o ata de martisor:d, iar de 8 martie un trandafir rosu big grin

| silvershark a răspuns:

Eu i-am cumparat un martisor brosa elegant: http://raio.ro/martisor-trifoi-argintiu, a fost foarte incantata...
succes!

| LupCuBlog a răspuns:

Un lantisor de argint, o brata de argint, un ursulet pe care sa scrie "i love you" sau daca sunteti de mult impreuna, ia un inel si cere-o happy. Si sa-i duci si flori ( trandafiri rosii ). Bafta.

| IuliutzàThà a răspuns:

Depinde de cat timps sunteti impreuna!
daca sunteti impreuna de mult timp poti sai pregatesti o cina romantica la tine acasa sau so inviti in oras. Sai cumperi un buchet de trandafiri rosii si sa petrecetii o seara cat mai frumoasa. Daca nu sunteti de mult timp impreuna incearca sa faci ceva mai simplu dar care sa o faca sa se simta iubita si sa-i placa in acelasi timp. Mult succes.

| criss99991011 a răspuns:

Cred ca iar place mult un lantisor de argint sunt la moda poate cu un ingeras sau o cruculita:*Funda?

| Xtreeem a răspuns:

Invit-o la o cina romantica, i-ai o bijuterie, gatestei tu sau pur si simplu afla ce i-ar placea

| mpempa a răspuns:

Daca am stii cati ani are? o bratara hello kitty, sau un ursulet mare...toate fetele innebunesc dupa ursuleti si nu uita de trandafiri...de aici gandeste-te tu dar daca e pana 21 de ani si dulce i-ar placea sigur ce ti-am spus mai sushappy

| mpempa a răspuns:

O suta de sit-uri pentru un cadou de 1 sau 8 martie nu e nici nunta nici zi de nastere e.t.c.trebuie sa ii faci ceva simplu si sa se simte bine in aceasta zi. pentru un dor facut din toata inima nimic nu este demodat...si daca mariaO cauta barbati numai pentru interes sau sa faca reclama la o suta de sit-uri problema ei...dar nu vreau sa comenteze din nou raspunsurile altuia.

| GeoSAMP a răspuns:

Poti face un cadou mai deosebit si sa realizezi un videoclip romantic cu fotografiile si melodia voastra favorita.

Eu am cumparat asa ceva de pe www.joberr.eu si am dat doar 2 euro.