| anonim_4396 a întrebat:

Voi credeti in prietenii adevarate?
Eu credeam, dar acum catusi de putin.

Răspuns Câştigător
| fluturas a răspuns:

Da, cred, dar mai greu...big grin

8 răspunsuri:
kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Nu, nu cred. Prietenia adevărată e genul de relaţie pe care o ai sau nu. Nu ţine de credinţe de vreun fel.
Am un prieten adevărat şi-l voi avea în continuare. Nu e nicio credinţă la mijloc ci pur şi simplu ne-avem unul pe celălalt în momente cu-adevărat crunte.

Răspuns utilizator avertizat
| shtephie a răspuns:

Eu nu cred. Am fost dezamagita in prietenii. Foarte greu sa gasesti o prietenie adevarata bazata pe incredere si sinceritate!

| Radioactive a răspuns:

Eu cred, dar problema e ca oamenii au devenit prea lacomi si nesimtiti si fura de la altii(inclusiv cei alcomi). Se pare ca nu oricine se aseamana se aduna. Imi pare, in orice cazm rau pentru tine daca te-ai certat cu prietenul cel mai bun. Sper sa va impacati, in cazul in care greseala lui n-a fost prea mare.

| karlikuicsddd a răspuns:

Da, cred, pentru ca prietena mea cea mai buna mi-a demonstrat asta de fiecare data cand am avut nevoie. O prietenie adevarata se bazeaza pe adevar, fara lacomii si invidie. happy Normal ca exista prietenie cu certuri si conflicte, pentru ca o prietenie fara asa ceva nu exista. O prietena adevarata iti este atunci cand e langa tine si la bine si la greu.

| LarisaAndreea a răspuns:

Eu cred,am o prietena foarte buna,suntem prietene din clasele primare. Iar, cand am avut probleme a fost mereu langa mine.
Nu putem sta certate o zi intreaga laughing

Daca ai fi relatat ceea ce s-a intamplat si te-a facut sa nu mai crezi in prietenie,probabil as fi putut sa te ajut si sa-ti dau un sfat. Dar asa,nu stiu cat de grava a fost cearta voastra sau problema care a intervenit intre voi.
Oricum,daca a fost ceva banal sau ceva fara intentie ti-as sugera sa va impacati. Dar, daca nu se mai poate face nimic in legatura cu voi,asta este. Viata merge mai departe! Dar trebuie sa crezi in prietenia adevarata,pentru ca ea exista, oriunde s-ar afla, dar exista! Sper sa-ti schimbi opinia si sa crezi in prietenie pentru ca nu toti oameni sunt la fel ca cel/cea care te-a dezamagit!

| Arianaaa33 a răspuns:

DA! eu cred.dar inainte sa ai o prietena iadevarat, si sa crezi in ea, testeaz-o! mie mi-a fost aproape in multe probleme.si am constatat ca ea chiar meritahappy!

| siller a răspuns:

Nu nu cred... nici nu cred ca exista. exista doar prietenie bazata pe popularitate si bani... totul e fals acum. chiar si cel(a) mai bun(a) prieten(a) te poate trada acum. doar pentru un fleac