| Speranta12 a întrebat:

Voi despre ce ati vorbit la primele intalniri?

Răspuns Câştigător
| EcceHomo a răspuns:

Eu,de exemplu, la prima întâlnire cu un bucătar am discutat toată seara despre sufleuri, când am avut prima intâlnire cu popa, adică era mai degrabă țârcovnic, am vorbit despre parastase.Bine, eu mai mult am ascultat.Dar o primă întâlnire care chiar mi-a plăcut a fost cu un funcționar de la primărie.Era la impozite și taxe.Era șef de birou.Mi-a vorbit o noapte întreagă despre cum le organiza el munca celorlalți, despre cum viza și aviza. L-am adorat de la prima frază. Avea carismă, fler și o dicție perfectă.happy

| Speranta12 explică (pentru EcceHomo):

Wow, ce tare a fost descrierea ta! laughing

| EcceHomo a răspuns (pentru Speranta12):

Dacă îți vorbeam despre prima mea întâlnire cu Romică, un tip care ieșise de la pârnaie în urmă cu doar 3 zile, ar fi fost jale.laughing

Iți mulțumesc!

| Drimmero a răspuns (pentru EcceHomo):

Si cascaval gros, doar era bugetar functionaru'

| EcceHomo a răspuns (pentru Drimmero):

Nu l-am căutat de cașcaval, dar avea nițel caș la gură.happy

| Drimmero a răspuns (pentru EcceHomo):

Nu esti sanatoasa, ai niste replici re rad cu gura pana la urechi uneori.

| Speranta12 explică (pentru Drimmero):

Da da si eu laughing

31 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Despre relație. Mi-a spus multe despre iubitul ei.

| Speranta12 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Uuuh, sa vii la intalnire sa vorbesti de fostul'? mare turn-off

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Speranta12):

Actualul*

| Speranta12 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Pa tu ai zis "Despre relație. Mi-a spus multe despre iubitul ei." adica tu te intalneai cu una care avea iubit?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Da unii asa se baga in seama, n-au altceva in cap. Si cand omu face asa, te trezesti ca se desparte de tine recunoscand ca "asa s-a despartit si de fost". Am patit-o si pe asta, dar n-a fost "intalnire".

| Speranta12 explică (pentru anonim_4396):

Daa mi se pare cel mai nesimtit sa vii la o intalnire nou a sa vorbesti despre fostul fosta

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Speranta12):

Da.
Nu a fost ideea mea, dar nici nu am avut nimic împotrivă.

| Drimmero a răspuns:

Iesi cu unul de pe TPU?

| Speranta12 explică (pentru Drimmero):

Da nu e vorba de mine, eu intrebam la general de voi laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Speranta12):

Dar tu de ce nu ai intalniri? adevarul e ca decurc toate dupa aceleasi cliseuri, aceleasi intrebari, de relatii, job, frati, catei, purcei, unele intrebari te duc intr-o ipostaza neconfortabila, dupa ce se epuizeaza intrebarile astea e cam timpul sa bateti in retragere pentru ca e clar ca directia nu-i buna. Cafenelele si spatiile inchise cred ca sunt cele mai proaste locuri unde te poti intalni, atmosfera e prea plictisitoare, eu de exemplu prefer sa ma plimb in parc sau in oras, e mai clasic asa, mai fac si pasi ))) nu sunt genul sa merg in spatii inchise, evit locurile astea pentru ca atmosfera e prea plictisitoare, asa cand te plimbi parca e alta spotanitate.

| Speranta12 explică (pentru Drimmero):

Pai am zis eu ca nu ies la intalniri? doar ca aici era vorba de voi

nici mie nu-mi plac cafenelle si locurile inchise si intrebarile alea generice

| Drimmero a răspuns (pentru Speranta12):

Pai nu ai ce sa faci acolo, bine, iti cam dai seama din prima daca nu esti pe aceeasi unda cu o persoana.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Speranta12):

Eu m-am speriat de ceea ce-mi scriau unii pe site asta rolling on the floor

| Sofer a răspuns:

Despre lucruri comune și istoricul ei laughing sa știu cu cine umblu.

| gemeni6226 a răspuns:

Despre tot ceea ce ne-a trecut prin minte dar despre serviciul si munca noastra nimic.Despre ce ne place noua sa facem cum intelegem sa ne distram frumos sau unde ne-ar place sa calatorim.

| Speranta12 explică (pentru gemeni6226):

Da si eu sunt de acord despre ce se-ntampla la serviciul nostru mai bine nu la intalniri.

| JicaContra a răspuns:

Nemurirea sufletului romanesc de la Burebista si pana in viitor cand nu vor mai exista oameni

discuti efectiv ce iti vine in cap, daca iti setezi un domeniu anume si numai pe ala vrei sa il discuti se numeste ca esti batut in cap!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-am vorbit nimic eu, ei au vorbit singuri, unu a inteles din "nu" ca este respins, celalalt n-a vrut sa inteleaga, a bagat alte lucruri la mijloc sa ma oblige.
Primul incepuse cu "te iubesc, ti-a fost do de mine?" de la inceput, nu l-am luat in serios si nu a fost serios. Celalalt a cerut sa ne cunoastem (prin telefon) apoi a inceput cu amenintatu cand i-am zis "nu".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prima întâlnire a fost cu un fotograf, acum 7 ani, într-o zi înorată de Decembrie. Tipul era foarte timid și aproape nici n-am vorbit, decât ne-am plimbat puțin prin oraș apoi am urcat pe o clădire ca el să fotografieze întreg orașul de sus.
Ah! La plecare mi-a făcut cadou un album CD al lui Mark One pe care nu l-am ascultat niciodată. big grin

Nimic din ce mi-am propus. Am lăsat totul să vină de la sine, aşa e frumos. În general începeam cu întâmplări recente şi de acolo dezvoltam. Get with the flow e cel mai bine.

| marria13ellena a răspuns:

Presupun ca daca iesi la întâlnire cu o persoană ai macar un lucru un comun cu ea, spre exemplu fotografie, dezbateti acel subiect, vorbește cu acea persoana despre lucrurile voastre favorite.

| Speranta12 explică (pentru marria13ellena):

Apoi oamenii ies la intalniri ca sa ajunga sa faca dezbateri? laughing

| marria13ellena a răspuns (pentru Speranta12):

Cati ani ai?
De cat timp cunosti acea persoana?
Aveti macar un lucru in comun?

| Speranta12 explică (pentru marria13ellena):

Dar de ce ma intrebi de mine? Eu intrebm la general de voi laughing