| JirebieIoana a întrebat:

Voi face cunostinta cu parintii iubitului meu si nu stiu ce sa le fac cadou. O alta intrebare ar fi aceasta:Nu stiu cu ce sa ma imbrac cand ii voi cunoaste pe parintii lui.Merci.fundita.

Răspuns Câştigător
| Lyiia a răspuns:

Buna!
Pentru cadouri sunt mai multe variante:mamei lui ii poti lua niste flori dragute[nu dai niciodata greshi cu asta],sau ceva pentru casa[bibelou,betisoare parfumate,cutie de bijuterii,vaza,lampa,rama foto etc],iar tatei ar fi bine sa ii iei o sticla de alcool[bere,whiski sau vin],poate un ceas dragut,o camasa/tricou sau un after shave.
Si pentru o impresie mai buna poti lua niste prajituri.
Cat despre imbracat,ai grija sa fie ceva decent,nimic scurt sau decoltat, de preferabil o pereche de pantaloni cu o bluzita frumoasa[sau o rochie ar merge bine, nu prea scurta]
Succes![poate imi spui cum a mers]

6 răspunsuri:
| ELLSSA a răspuns:

Poti merge cu niste prajituri, iar imbracamintea destul de decenta...

| ζøvع a răspuns:

Pai la tatal lui poti sa ii duci o sticla de ceva( il intrebi pe pr tau ce preferinte are taicasau) iar la mama lui o cafea si o ciocolata, imbracamintea sa fie un pic mai "cumnite" dar nici de maicutza
funda?

| CRlSTIAN a răspuns:

Flori pentru mama soacra pentru tata socru nu cred ca e nevoie, dar intrebarea asta ar trebui pusa iubitului tau daca va intelegeti destul de bine el ii cunoaste mai bine decat noi si poate nu esti prima fata care ii cunoaste parintii.

| Sonia a răspuns:

Salut!
Eu ca sora mai mica(de frate care a venit cu iubita acasa) pot sa iti spun ce mi-as fi dorit eu sa vad(si am vazut) de la viitoarea mea cumnata.
Mai intai incearca sa afli varsta lor-dupa asta te poti ghida
Pentru mama este bun un buchet de flori dar ai grija ce flori (de ex. in caz ca sunt trandafiri sa nu fie prea infloriti).Sau chiar un chiveci dragut...cam cum ar fi Azaleele roz, sau un aranjament.
Poti afala culoarea ei preferata si sa ii aduci ceva asortat.Cumnata mea i-a adus o Craciunita foarte draguta:X.Sau poti un aranjamet cevahappyIncearca sa afli daca este genul de femeie care tine la zodiac si poti si ii iei un set zodical( ca de ex la Scorpion cercei de Citrin). Poate un accesoriu de genata-daca este genul mai cocheta.
Mie mi-a adus un buchet de lalele rosii( am aflat ulterior ca sa interesat de culoarea mea preferata si in aceea perioada a anului lalele se gaseau foarte greu lucru care i0a adus de la mine un 10hee hee)
Petru socru,cel mai bine este sa afli daca este fumoator(ii poti lua un suport pentru tigari, poate este genul care nu consuma alcool atunci o cravata ar da bine, poate un portofel? Aici este vorba de gusturi te poti interesa de la iubitul tauhappy
Si imprivinta a cum sa fi imbracata. Lejer sa te simti si tu bine.Sa ai un aspect placu, nu prea tipator. Ceva sa te reprezinte si sa nu te simti stanjenit.Important este sa faci o impresie buna din felul cum vorbesti, ce persoana esti, si de ce sunteti fericiti.
Eu ti-am spus din punctul de vedere al ''juriului'' cum va analiza(sau cel putin cum am vazut eu si mama mea pe cumnata mea)
Sper ca ti-am fost de ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Un bmw.

| Sklipik a răspuns:

Pai...ai putea sa te imbrati in ceva elegant:X.(cum ar fi pantaloni si o camasa sau o fusta si o bluza, etc).si partea cu cadoul depinde ce gusturi auu`.l-ai putea ruga pe prietenul tau sa iti spuna ce le place.si asa ar fi mai usor.big grin