| anonim_4396 a întrebat:

Va rog am nevoie de niste sfaturi.Sa incep, ce credeti ca ar trebui sa zic sa imbrac atunci cand ii voi cunoaste parintii iubitului meu? Ce atentie ar trebui sa iau pentru a face o impresie buna? Ce ar trebui sa zic pentru ca este prima oara cand ma intalnesc cu parintii prietenului meu. Funda

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Fii simpla si nu uita puterea camasii albe,vreau sa spun ca o camasa alba,simpla,barbateasca chiar,da senzatia de curatenie,eleganta si simplitate.
Un pantalon negru sau blugi,o fusta dreapta asortata la cizme,o curea si zambetul tau,ar trebui sa-i cucereasca si sa-i linisteasca pe loc!
Nu folosi prea mult parfum,nu te machia strident sau cu culori care atrag atentia,foloseste tonuri naturale sau,cel mult, de culoarea piersicii.
Florile pentru mama, 7 sau 9 trandafiri sau garoafe si o cutie de bomboane sau un carton cu prajituri,se numara printre cadourile primite cu placere in orice casa.
Acum,fie ca esti timida,fie ca esti emotionata,nu-ti vei pierde zambetul si vei incerca sa pari fireasca. Daca nu poti, cere-ti pur si simplu scuze pentru emotiile pe care le ai si roaga-i sa te inteleaga, probabil isi aduc si ei aminte cand erau in locul tau.Vor zambi si iti vei castiga "soacra" de partea ta.
Mult noroc!

6 răspunsuri:
| CrazyTeenager a răspuns:

Dezbracata, socrul tau te va iubi, la propriu.

| IoanaLoredana a răspuns:

Ca sa nu iti dau mult de citit, blugi sau pantaloni negri, niste cizme fara toc comode si o bluzita.

| IoanaLoredana a răspuns:

Deci nu extravagant, nu iti lasa scorii fara cuvinte de la prima intalnire.Caci cu siguranta ii vei lasa pe parcurslaughing vrei nu vrei.Te pup sa ai o intalnire usoara si nu fi retinuta...

| Heather2001 a răspuns:

Buna!
in primul rand, nu te imbraca vulgar(cu decolteu generos, fusta super-scurta etc.)pentru ca e posibil sa le faci o parere proasta si nu trebuie sa uiti ca parintii pot avea o mare influenta asupra iubitului tau.de cumparat,aici chiar nu stiu,trebuie sa te sfatuiesti cu iubitul,el isi cunoaste cel mai bine parintii.e bine sa fii naturala,si sa nu incepi prin a te prezenta tu, lasa-l pe el sa va faca cunostinta! poarta-te frumos, cine stie poate ca ei sunt viitori socrii.winkingsucces! funda?big grin

| LaLaLaLoveAlex a răspuns:

1. Nu trebuie sa te imbraci foarte extravagant, trebuie doar sa fi Tu si sa te imbraci cat mai simplu pentru a lu lasa o impresie de fata cu bani gata sau altele. Trebuie sa fi tu, naturala! O camasuta si niste blugi sau ceva de genul ar fi ok.

2. Asta vorbesti cu iubitul tau, il intrebi ce sa iei, chiar daca iti va spune sa stai linistita sa nu iei nimic, totusi il intrebi si va decideti, luati si voi un suc ceva de genul.

3. Din nou, trebuie sa fi Tu. Sa nu fi rusinoasa, timida. Stiu ca ai emotii crede-ma si eu am avut destul de mari.si orice intrebare imi puneau parintii lui,ma inroseam la fata, nu mai puteam!hee hee Iar tu nu trebuie sa zici nimic, sau sa iti faci un discurs de acasa! trebuie doar sa le raspunzi frumos la ce te intreaba, pentru ca te vor intreba cati ani ai, unde inveti, chestii de genul. Bafta multa:*:*