Întrebare recomandată | tindala a întrebat:

Vreau sa-i fac iubeti o cerere in casatorie de neuitat dar problema este ca nu-mi prea vine nici o idee... plus ideile de pe net imi par penibile... ajuta cineva? sau fetele sa raspunda cam cum ar vrea ele?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scurt si la subiect vrei sa fi nevasta mea? cu inelul in mana.

| ALGator a răspuns:

Parerea mea a ca la mijloc e o mica confuzie.
Ai dreptate, ideile de pe net sint penibile.
Dar sa revin. Iubita cred ca se asteapta si ea la ceva.
De neuitat nu este cererea ci faptul in sine ca veti fi sot si sotie. Daca nu puteti gasi satisfactie, bucurie si... neuitare in acest fapt, atunci nu ajuta cu nimic sclipiciul de pe ambalaj.
Restul e nesemnificativ. "De neuitat" va fi daca se va implini si va dura.
Felicitari si noroc!

P.S. Intr-adevar, poate ca nu ai sa o ceri cind alearga dupa tramvai sau cind e obosita, stresata etc.

| Deliiiia a răspuns:

Consider eu ca simplu si elegant e cel mai potrivit si atfel scade si riscul incercarilor nereusite. Nu cred ca isi doreste vreo fata o,, maimuţăreală". Eventual poti lua in considerare istoricul vostru impreuna.

O idee ar fi sa vorbesti cu conducerea unui cinematograf ca sa derulezi un film cu voi, eventual sa fiti doar voi in sala, desi consider ca e destul de costisitor.

Succes! Sa ne spui cum a fost!

| qNesquik a răspuns:

Sincer, eu cand va fi vremea sa mi se intample asta as dori sa fie intr-un mod simplu *acum depinde si de iubita ta ce doreste. lucruri simple sau imbunatatie* Ar fi frumos sa fie seara pe la 8-9 sa te duci la ea acasa, cu gandul sa vedeti un film sau ceva de genul. Si bati la usa te asezi in genunchi in fata usii cu inelul intr-o mana si ar fi frumos daca ai lua un buchet de trandafiri sau/si un ursulet acum depinde de starea ta financiara. Asta ar fi niste idei ce am spus eu mai sus sper macar sa te ajute sa iti faci o idee proprie. ^.^ Succes big grin Si poate, mai incolo... casa de piatra!

| painkilleeer a răspuns:

Hey,
Poti intr-o zi sa o inviti la un film la cinema, de preferat unul trist sau de dragoste, iar la sfarsitul filmului sa mergi pe scena acolo (daca este) sau in fata tuturor oamenilor si sa-i spui cat de mult o iubesti, un discurs scurt, apoi scoti inelul si o ceri de sotie.
Bafta!

| DanielleThebest a răspuns:

Intelegete cu prietenii sa puna masinile intr-un si sa aprinda farele iar tu duo pina in mijoc cu ceva legat pe ochi si cu un buchet mare de trandafiri si cu un inel frumos cereo in casatorie.happy Sau merdeti in padure intr-un loc care ti se pare tie mai frumos si fai cerere de casatorie. sper ca te-am ajutat Succesewinking

| Ajutorescu a răspuns:

Su eu trebuie sa imi cer prietena de acest Craciun. Ma gandeam sa o fac acasa, in liniste, decat in public. Am mai gasit pe net o idee, si anume un puzzle personalizat, si sa o las pe ea sa descopere mesajul. Voi ce parere aveti? am gasit ceva asemanator aici: http://www.pepuzzle.ro/blog/casatorie.html...dar astept si alte idei pentru ca nu sunt sigur de efect.