| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa il uit ajutati-ma cu niste sfaturi.am stat cu prietenul meu 3 ani jumate si acum ne-am despartit.mentionez ca el sta la 500 m de mine. funda

Răspuns Câştigător
| Io4 a răspuns:

Gandeste-te doar la simplu fapt ca daca mereu iti apare in minte si nu-l uiti,poti pierde o persoana mult mai buna, care sa indeplineasca toate cerintele tale:sa fie calduros si altele. Daca nu-l uiti, nu o sa mai vezi nimic decat doar pe el, crede-ma ca nu o sa fie bine, iti spun din propria experienta..am pierdut o persoana din cauza ca nu puteam sa uit fostul.

1 răspuns:
| IMC90 a răspuns:

Iesi cu prietenii la o bere, apuca-te de un sport, concentreaza-te pe ce ai de facut la scoala/munca, stabileste-ti un obiectiv dupa care sa alergi si care sa-ti dea un scop (cum ar fi un telefon nou sau o bicicleta noua sau o masina noua)