| Raducuuu11 a întrebat:

Vreau sa invit o fata la restaurant pentru prima data și nu știu când i-as putea zice. De exemplu vreau sa merg la restaurant duminica, dar nu știu cu câte zile înainte sa-i spun. Va rog nu ma criticați, nu am mai invitat pana acum vreo fata.

5 răspunsuri:
| foxsilver a răspuns:

Exista niste reguli si in ceea ce priveste invitatiile, de orice fel; ca e vorba de o cina la restaurant cu prietena, sau un pranz de duminica impreuna parintii vostri, etc.- invitatiile se fac din timp.
In cazul de fata ar fi indicat sa iti anunti prietena cu o saptamana inainte, ca sa ii dai timp sa se pregateasca, si eventual sa nu isi faca alt program.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Astăzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ar trebui sa-i zici in timpul saptamanii, intr-una dintre zile, cel mai indicat Joi.

| Daz01 a răspuns:

Ar fi bine să-i spui cât mai repede, astfel nu-și va face alte planuri pentru ziua de duminică.

Răspuns utilizator avertizat