| turturica02 a întrebat:

peste 2 zile am banchetul si nu am invitat inca nici o fata pentru ca am avut emotii de fiecare data cand voiam sa invit o fata, stiu deja pe cine vreau sa invit, am invitato in clasa a V-a la bal si a spus ca merge cu mine dar eu nu am mai putut sa merg si a fost fara partener, credeti ca mai am vreo santa cu ea? cum as putea sa o invit si ce as putea sa ii spun ajutati-ma va rog
Spuneti-mi exact cum sa fac daca stiti si ce sa ii spun sa ii spun direct "vrei sa mergi cu mine la banchet?" sau cum sa fac ajutati-ma sunt disperat

Răspuns Câştigător
| mia100خوبصورت a răspuns:

Nu trebuie sa fii emotionat. Iti aduni tot curajul si mergi la ea si o intrebi direct. Si da, s-ar putea sa mai ai o sansa cu ea, incercarea moarte n-are...

| turturica02 explică (pentru mia100خوبصورت):

S-o intreb asa direct '' vrei sa mergi cu mine la banchet?''

| mia100خوبصورت a răspuns (pentru turturica02):

Pai mai intai o faci sa se simta bine in compania ta. O faci sa rada (fetele adora asta), ii faci complimente. APoi deschizi discutia despre banchet si o intrebi...

4 răspunsuri:
| awarepresent a răspuns:

happy Haha! Pai, daca vrei sa-i spui direct, trebuie sa-i spui sincer :
1. Am fost dobitoc, dar chiar daca am fost dobitoc gandeste-te ca a trecut mult timp din clasa a V a pana acum si eu inca ma gandesc la tine. Deci oricat de dobitoc as fi fost, tot ma gandesc la tine.
2. Incearca sa o manipulezi, minte-o frumos.

| turturica02 explică:

S-o intreb direct ''Vrei sa mergi cu mine la banchet? ''