| BlueEyes_2305 a întrebat:

Vreau si eu informatii despre barbatul berbec. ofer funda, va multumesc!

Răspuns Câştigător
| denydiana a răspuns:

Cine e creatura aceea care vorbeste la telefon? Sa fie un dinam electric? Sa fie o torta, o pasare, o explozie, sau Superman? Pai, cam asa ceva. E un barbat din zodia Berbecului, ceea ce e cam acelasi lucru. Sa speram ca stiti exact ce va doriti. Daca vreti emotii, un barbat in zodia Berbecului vi le poate oferi din plin si nu veti avea parte de nici un moment plictisitor. Dar daca va doriti siguranta si stabilitatea unei iubiri calde, confortabile, ati gresit adresa.
Berbecul va poate coplesi acum cu ardoare plina de pasiune, pentru ca in clipa urmatoare sa fie la fel de glacial ca un urs polar. Daca il insultati sau daca isi pierde interesul pentru dvs., personalitatea lui calda, impulsiva, guvernata de Marte, va ingheta imediat. Ca sa-l "aprindeti" din nou va trebui, probabil, sa luati totul de la inceput. Barbatii din Berbec sunt un izvor nesecat de idei si energie creatoare. Probabil ca e greu sa tineti pasul cu el, dar ati face bine sa incercati din rasputeri.
Macar din punct de vedere intelectual. Berbecul are un talent deosebit sa lase in urma "melcii", fara sa mai arunce nici o privire peste umar. Probabil ca va arata si se va purta ca si cand ar fi mai tanar decat este, ceea ce e foarte incantator, dar atitudinea lui tinereasca se poate extinde pana la latura mentala si emotionala a personalitatii lui, iar maturizarea nu se va petrece prea devreme in viata unui barbat din Berbec.

El nu are rabdare cu cei care se misca incet, e indraznet si plin de incredere in sine, intotdeauna cu un pas inaintea celorlalti si uneori chiar prea repezit. Poate fi plin de generozitate, oferind bucuros strainilor atat timpul, cat si banii, intelegerea si bunurile sale.Insa poate fi si exasperant de intolerant, nesimtitor, egoist si pretentios atunci cand dorintele sale nu suntindeplinite pe loc, sau cand e obligat sa suporte anturajul unor persoane negative. Funtitzaa, plss`

13 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Nu toti berbecii sunt la fel, dar daca eu sunt in zodia aia iti dau niste informatii: nefumator, nu beau alcool o persoana calma, cumsecade si sufletista.

| 愛日本 a răspuns:

Www.google.ro

Gasesti cate vrei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Specialist" în dragostea la prima vedere, barbatul Berbec se îndragosteste imediat si nu accepta nici refuzul, nici taraganarea. Imagineaza pe loc mii de proiecte în care o va include neaparat si pe aleasa inimii din momentul respectiv. Si o face cu sinceritate.

Cine iese cu un Berbec nu prea stie unde va ateriza pâna la urma. Aleasa inimii poate trai toate bucuriile pe care si le doreste, câteodata chiar ceva mai mult. Satisfactiile alaturi de barbatul Berbec sunt numeroase, desi uneori viata alaturi de el pare a semana cu un joc de popice în care în loc de bile se folosesc grenade. Prinsa în acest vârtej în care totul se petrece cu o suta de km la ora, partenera se poate simti coplesita si are nevoie de o buna conditie fizica pentru a nu se simti de-a dreptul epuizata.

Din pacate, pasiunea d-lui Berbec se consuma destul de rapid, transformându-se în scurt timp în cenusa. Apoi se îndragosteste din nou. Barbatul Berbec nu se teme sa se casatoreasca de tânar. O va face, chiar... de mai multe ori, daca e nevoie!

Pradoxal, dincolo de aparenta lui zgomotoasa, dominanta si impunatoare, barbatul Berbec are o sensibilitate greu de sesizat, parând a cauta în partenera imaginea mamei ocrotitoare. Cine va reusi sa atinga aceasta coarda sensibila, îi va cuceri inima.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este de gasca si foarte romantic. happy
O prezenta foarte placuta.

| aneliram a răspuns:

Lu
Barbatul Berbec - Dragoste si seductie
Fara barbatul Berbec am fi vaduvite de fiorul magic si adrenalina aventurii, dragostei si seductiei, nu ar mai avea cine sa se catere pentru noi pe Himalaya si sa cucereasca teritoriile virgine si exotice ale lumii. Aflat sub semnul focului si guvernat de razboinicul Marte, barbatul Berbec este impulsiv si pasional. El este un om de actiune, ce se repede cu capul inainte in orice situatie care il incita, indiferent daca ajunge, mai tarziu, sa regrete amarnic sau sa topaie exaltat in dansul ritual al victoriei. Barbatul Berbec este un legendar cowboy care apasa cel dintai pe tragaci, trage pana ramane fara nici un cartus in pistol si abia apoi numara cate victime a facut. Oricum, este vestit pentru un curaj aproape divin, care il impinge de la spate spre aventuri la care putini muritori pot visa.

Masculinitatea specifica iubitului tau Berbec se vadeste in parul sau, adeseori roscat sau castaniu, o mostenire de la stapanitorul sau, Marte. Mai ales in tinerete, o parte dintre barbatii Berbec sunt tentati sa isi lase plete cat mai lungi, care sa le fluture in vant, asemeni lui Samson, un legendar personaj biblic ce prin personalitatea si forta sa covarsitoare, pare sa fi fost si el Berbec. Chiar daca nu este binecuvantat cu un aspect fizic impunator, poti fi sigura ca barbatul Berbec remarcat de tine este un luptator din crestetul capului si pana la talpile picioarelor.

Un atlet innascut, el pare a fi mai mult decat constient de imaginea trupului sau. Multi Berbeci pot fi intalniti in salile de gimnastica, facandu-se ca nu vad femeile din preajma care, la randul lor, pretind ca nu observa pectoralii stralucind de transpiratie ai acestora.

Atunci cand se implica intr-o relatie de dragoste, barbatul Berbec se simte cel mai bine atunci cand este el stapanul sau i se permite sa isi asume rolul dominant. In spatele impresiei sale de "macho" sau "barbat fatal" se ascunde insa, de cele mai multe ori, o uriasa dorinta de a fi aprobat si laudat. "Sunt eu in stare sa cuceresc piscul acestui munte? Am eu, oare, cu adevarat, curaj? Am capacitatea sa fac asta?" Barbatul Berbec se uita cu speranta in ochii tai asteptand mereu un raspuns pozitiv...

Ce ii place Barbatul Berbec?

Acest tip de barbat adora senzatiile tari ale vanatorii amoroase si pare sa fie pasionat mai mult de panda si tacticile cuceririi decat de obtinerea trofeului ca atare. Asadar, daca ai de gand sa il prinzi in mrejele tale, ai face bine sa iti pui in picioare niste pantofi de sport si sa faci un jogging cat mai alert, pana il umpli de sudoare si il aduci in pragul epuizarii. Iti garantez ca o sa-i placa asta!
Totodata, ca sa cuceresti inima, mintea si sufletul barbatului Berbec, poti incerca sa il flatezi cu niste sageti bine tintite in binecunoscutele lui puncte slabe. Ridica-l pe un piedestal, marturisindu-i cat de bine te simti in prezenta lui, si ce noroc ai avut atunci cand drumul destinelor tale s-au incrucisat. De vreme ce barbatul Berbec are tot atat de multa modestie precum Donald Trump sau Gigi Becali, se va simti in al noualea cer, multumindu-i Domnului ca exista pe lume o femeie inzestrata cu atata bun gust!
Ceea ce il scoate din minti pe un barbat Berbec este intalnirea unei femei imprevizibile. El pretuieste la sexul opus o personalitate unica (asemeni celei cu care ii place sa creada ca este daruit), capabila sa il stimuleze, sa il provoace la actiune si sa tina pasul cu energia lui clocotitoare. Poate stii deja ca, adeseori, barbatii Berbeci prefera masinile puternice si rapide, dar ar trebui sa fii constienta ca insasi motorul mintii lor alearga cu o viteza ce depaseste de multe ori limita legala. Acest fapt ar trebui sa fie indeajuns pentru a provoca si atrage orice femeie cu sangele fierbinte. Motorul personalitatii Berbecului nu este insa alimentat numai cu energie trupeasca. Unii nativi din zodia Berbecului, asemeni lui Nichita Stanescu sau Rene Descartes, sunt ispiti de cursele de formula intai ale filozofiei sau literaturii.

Ce nu ii place barbatului Berbec?

Asa cum spuneam mai inainte, relatia de dragoste a unei femei previzibile cu Berbec nu are cum avea o viata prea lunga. Chiar daca il vezi deja incaltat in papucii traiului conjugal, ducand zi de zi gunoiul si atipind in fata televizorului, nu-i da de inteles in nici un chip ca te gandesti la asta. Barbatul Berbec trebuie sa fie mereu mobilizat de viziuni glorioase, in care sa se inchipuie infrangand fara drept de replica barbatii mai straluciti, mai bogati, mai inalti si mai bronzati decat el, care incearca in zadar sa iti intre in gratii.
Chiar daca trebuie mereu sa il provoci, nu intinde totusi prea mult coarda! Dupa ce te-ai intalnit de cateva ori cu el, poti fi ispitita sa il suni, intr-o dimineata de duminica, si sa ii propui o mica iesire pe afara. "Ma simt libera si lipsita de orice fel de inhibitii ori prejudecati astazi!", i-ai putea spune. "Grozav!", ar replica el, cu insufletire, inchipuindu-si ca ar putea fi vorba despre o plimbarica prin parc. Apoi, da-i peste cap toate asteptarile, spunandu-i ca il inviti sa sariti impreuna cu parasuta sau il provoci la o partida de bungee jumping. Femeile care se joaca astfel cu mintea unui barbat Berbec nu au cum face multi purici impreuna cu acesta. De obicei, lui nu ii place sa fie derutat ori deturnat din ideile pe care si le face. Daca insisti itr-un astfel de comportament, poti afla, dupa ce ai castigat o batalie, ca de fapt ai pierdut razboiul.
Aminteste-ti mereu o lectie extrem de importanta... Subtilitatea si tactul sunt mai mult decat necesare atunci cand vrei sa cuceresti un barbat Berbec. Chiar daca, in aparenta, se vrea si se arata agresiv ori un dur razboinic, iubitului Berbec ii place sa te porti cu el ca si cu un bibelou, asezandu-l grijuliu, pe noptiera dragostei, cu mainile acoperite cu manusi de matase. Nu incerca niciodata sa ii bagi pe gat, impotriva vointei sale, lucrurile care crezi ca i-ar prii. Intr-o astfel de situatie, nu as vrea in nici un caz sa fiu in pielea ta!

| Stefan_Bagdan_1985 a răspuns:

Iti dau eu un pont de unde poti citi despre absolut toate zodiile.Ai auzit de google? Intri frumos pe www.google.ro si acolo scrii ce vrei sa cauti, deci acum scrii "barbatul berbec" si o sa iti apara o gramada de site-uri de unde sa citesti despre acest subiect si nu numai. Sper ca te-am lamurit, nu e greu deloc.Bafto dello dello!

| GameMaster23 a răspuns:

1). Despre barbatul Berbec:

"Specialist" în dragostea la prima vedere, barbatul Berbec se îndragosteste imediat si nu accepta nici refuzul, nici taraganarea. Imagineaza pe loc mii de proiecte în care o va include neaparat si pe aleasa inimii din momentul respectiv. Si o face cu sinceritate.

Cine iese cu un Berbec nu prea stie unde va ateriza pâna la urma. Aleasa inimii poate trai toate bucuriile pe care si le doreste, câteodata chiar ceva mai mult. Satisfactiile alaturi de barbatul Berbec sunt numeroase, desi uneori viata alaturi de el pare a semana cu un joc de popice în care în loc de bile se folosesc grenade. Prinsa în acest vârtej în care totul se petrece cu o suta de km la ora, partenera se poate simti coplesita si are nevoie de o buna conditie fizica pentru a nu se simti de-a dreptul epuizata.

Din pacate, pasiunea d-lui Berbec se consuma destul de rapid, transformându-se în scurt timp în cenusa. Apoi se îndragosteste din nou. Barbatul Berbec nu se teme sa se casatoreasca de tânar. O va face, chiar... de mai multe ori, daca e nevoie!

Pradoxal, dincolo de aparenta lui zgomotoasa, dominanta si impunatoare, barbatul Berbec are o sensibilitate greu de sesizat, parând a cauta în partenera imaginea mamei ocrotitoare. Cine va reusi sa atinga aceasta coarda sensibila, îi va cuceri inima.

2). Cum seduci barbatul Berbec:

D-lui Berbec îi plac femeile independente si spirituale, care îi flateaza ego-ul. Atentie, însa! Dozeaza cu grija laudele, pentru ca, daca exagerezi, s-ar putea sa obtii efectul contrar celui scontat.

Asadar, încearca sa fii mereu dinamica, entuziasta si directa. Barbatul Berbec adora sa cucereasca. Lasa-l sa-ti faca curte, sa se straduiasca un timp pâna sa obtina prima întâlnire. Daca el întârzie, însa, în a face primul pas (ceea ce e greu de crezut), invita-l tu sa te însoteasca la un pahar, dupa lucru. Pentru aceasta ocazie, îmbraca-te cu cei mai strâmti jeansi din garderoba ta si lasa deschisi cât mai multi nasturi de la bluza. Mângâie-l în treacat pe cap sau pe fata, atinge-i fugitiv buzele sau urechea cu mâna. Nu încerca însa sa-l duci de nas: daca nu vrei sa te culci cu el, mai bine ramâi acasa, în fata televizorului. Daca totusi te-ai hotarât sa iesi cu el, e bine sa ai la tine mijloace contraceptive. S-ar putea sa aiba si el, dar nu e foarte sigur ca-si va mai aminti de asta în vâltoarea evenimentelor.

Din punct de vedere sexual, barbatul Berbec este entuziast si direct, uneori chiar prea direct. Este un tip care aduce cu sine energia, deci tie iti va reveni sarcina de a-l aproviziona cu fantezie si imaginatie. Fii afectuoasa, prevenitoare si toleranta. Daca încearca sa te supuna, raceste-te, retrage-te în carapacea ta. Chiar daca barbatul Berbec are veleitati de sef, în realitate îsi doreste mai degraba o femeie pe care sa o respecte, decât una care sa-i cada la picioare.

Daca esti gata sa îmblânzesti pe cineva care trebuie convins sa accepte egalitatea în cuplu, mergi înainte si probabil ca drumul te va duce catre o mare dragoste.

Sper ca te-am ajutat. Bye!

| BrokenAngel a răspuns:

Despre barbatul Berbec:

"Specialist" în dragostea la prima vedere, barbatul Berbec se îndragosteste imediat si nu accepta nici refuzul, nici taraganarea. Imagineaza pe loc mii de proiecte în care o va include neaparat si pe aleasa inimii din momentul respectiv. Si o face cu sinceritate.

Cine iese cu un Berbec nu prea stie unde va ateriza pâna la urma. Aleasa inimii poate trai toate bucuriile pe care si le doreste, câteodata chiar ceva mai mult. Satisfactiile alaturi de barbatul Berbec sunt numeroase, desi uneori viata alaturi de el pare a semana cu un joc de popice în care în loc de bile se folosesc grenade. Prinsa în acest vârtej în care totul se petrece cu o suta de km la ora, partenera se poate simti coplesita si are nevoie de o buna conditie fizica pentru a nu se simti de-a dreptul epuizata.

Din pacate, pasiunea d-lui Berbec se consuma destul de rapid, transformându-se în scurt timp în cenusa. Apoi se îndragosteste din nou. Barbatul Berbec nu se teme sa se casatoreasca de tânar. O va face, chiar... de mai multe ori, daca e nevoie!

Pradoxal, dincolo de aparenta lui zgomotoasa, dominanta si impunatoare, barbatul Berbec are o sensibilitate greu de sesizat, parând a cauta în partenera imaginea mamei ocrotitoare. Cine va reusi sa atinga aceasta coarda sensibila, îi va cuceri inima.
D-lui Berbec îi plac femeile independente si spirituale, care îi flateaza ego-ul. Atentie, însa! Dozeaza cu grija laudele, pentru ca, daca exagerezi, s-ar putea sa obtii efectul contrar celui scontat.

Asadar, încearca sa fii mereu dinamica, entuziasta si directa. Barbatul Berbec adora sa cucereasca. Lasa-l sa-ti faca curte, sa se straduiasca un timp pâna sa obtina prima întâlnire. Daca el întârzie, însa, în a face primul pas (ceea ce e greu de crezut), invita-l tu sa te însoteasca la un pahar, dupa lucru. Pentru aceasta ocazie, îmbraca-te cu cei mai strâmti jeansi din garderoba ta si lasa deschisi cât mai multi nasturi de la bluza. Mângâie-l în treacat pe cap sau pe fata, atinge-i fugitiv buzele sau urechea cu mâna. Nu încerca însa sa-l duci de nas: daca nu vrei sa te culci cu el, mai bine ramâi acasa, în fata televizorului. Daca totusi te-ai hotarât sa iesi cu el, e bine sa ai la tine mijloace contraceptive. S-ar putea sa aiba si el, dar nu e foarte sigur ca-si va mai aminti de asta în vâltoarea evenimentelor.

Din punct de vedere sexual, barbatul Berbec este entuziast si direct, uneori chiar prea direct. Este un tip care aduce cu sine energia, deci tie iti va reveni sarcina de a-l aproviziona cu fantezie si imaginatie. Fii afectuoasa, prevenitoare si toleranta. Daca încearca sa te supuna, raceste-te, retrage-te în carapacea ta. Chiar daca barbatul Berbec are veleitati de sef, în realitate îsi doreste mai degraba o femeie pe care sa o respecte, decât una care sa-i cada la picioare.

Daca esti gata sa îmblânzesti pe cineva care trebuie convins sa accepte egalitatea în cuplu, mergi înainte si probabil ca drumul te va duce catre o mare dragoste.

| Bo0ble a răspuns:

Cum este barbatul BERBEC?

S-ar putea sa-ti placa modul sau prietenos de a fi, faptul ca este direct in tot ceea ce spune, desi de cele mai multe ori acapareaza discutia.

Trece direct la subiect si se arunca cu toata forta in sustinerea unei cauze sau idei in care crede cu toata convingerea. Actioneaza impulsiv, fara a gandi prea mult daca e bine sau nu ceea ce face. De aceea, poate parea plin de curaj sau de o naivitate dezarmanta. Nimic nu-l infrange, pentru ca gaseste intotdeauna in el energia si forta necesara pentru a lupta.

Daca il preocupa vreo problema personala, te va suna in toiul noptii sa iti ceara parerea, fara a se gandi ca poate te deranjeaza. Barbatul Berbec poate parea egoist, dar el este mai degraba centrat pe propria persoana. In plus, are o personalitate puternica, de aici tendinta de a conduce regulile jocului si de a se impune celor din jur, fiind dificil de modelat sau de schimbat.

Nu exista in el nimic complicat sau ascuns, nu e in stare de perfidie, manipulare, si de aceea e un slab diplomat. E ca o carte deschisa pentru toti cei care vor sa-l cunoasca.

Cand vrea sa obtina ceva, barbatul Berbec e ca un copil capricios si incapatanat, face galagie si lupta din rasputeri pentru a-si atinge scopul, asa ca cei din jur prefera mai degraba sa-i faca pe plac, ca sa-l potoleasca.

E genul de om de la care te poti astepta la tot felul de surprize, bune sau rele. Un lucru e cert, nu te vei plictisi alaturi de el, pentru ca e spontan in tot ceea ce face.

Daca vrei sa intri in viata barbatului Berbec, fii pregatita pentru o cursa ametitoare intr-un montagne – russe. Cam asta este senzatia pe care o vei trai alaturea de el. Sa nu zici ca nu te-am avertizat!

Cum iubeste barbatul BERBEC?

Daca astepti de la el tact, modestie, calm, subtilitate sau stabilitate, poti astepta mult si bine. Nu era de fata cand s-au impartit calitatile astea. Dar daca vrei senzatii tari, emotii puternice, temperamentul sau inflacarat ti le va oferi din plin. Dar tine seama de faptul ca este un om al extremelor. Acum te poate coplesi cu caldura si pasiunea sa, pentru ca in momentul in care nu mai este interesat sa te izbeasca prin raceala sa de gheata.

Barbatul Berbec este deosebit de generos atunci cand este multumit de serviciile tale si de modul in care il tratezi. In consecinta, te va coplesi cu cadouri si nu se va zgarci la bani. Dar cand e neinteresat sau nemultumit, poate aluneca spre zgarcenie. E doar reversul medaliei. Un barbat Berbec nu va face niciodata un cadou meschin, de complezenta. Prefera sa nu-l mai faca, daca lucrul pe care-l ofera nu-l reprezinta. Dar nici nu te astepta la ceva cu incarcatura simbolica, genul acela de daruri – modeste ca pret – dar cu mare valoare sentimentala. Chiar daca tu pui pret pe aceste "nimicuri", nu sunt genul lui.

Barbatul Berbec va atrage mereu femeile prin modul sau indraznet de a fi si prin comportamentul sau tinereasc si imprevizibil. De altfel, barbatul Berbec se maturizeaza mai greu si va parea intotdeauna mai tanar decat este, atat fizic, cat si mental si emotional. Este pasional si romantic, dar isi va ascunde cu grija latura sa feminina, pentru ca firea sa este dominata de influenta lui Marte, planeta cu polaritate masculina.

Comportamentul sexual al barbatului din zodia BERBECULUI

Barbatul din zodia Berbecului este ceea ce se intelege in mod curent prin "barbat adevarat". Insasi ideograma planetei Marte – guvernatorul zodiei Berbec – sugereaza acest lucru: un cerc cu o sageata indreptata in sus, sugerand un penis in erectie. Acest gen de barbat se aprinde usor si trece rapid la fapte, acordand prea putina importanta preludiului.

Si in pat, ca si in viata, barbatului Berbec ii place sa-si domine partenera. Este genul de barbat care crede ca "femeia nu se cere, femeia se ia".

Este atras de latura ludica a actului sexual, in care el este cel care vâneaza, pentru ca nimic nu-i place mai mult decat rolul de cuceritor. Il incita lupta, cu atat mai mult cu cat partenera nu se lasa prea usor sedusa. Victoria finala obtinuta fara efort pare sa nu aiba pret pentru el. Pentru a-i mentine interesul mereu treaz, trebuie sa mai ramana ceva de descoperit si cucerit.

Pentru ca barbatul din zodia Berbecului pune mare pret pe energia fizica, si in dragoste se manifesta la fel. In consecinta, sexualitatea este importanta pentru el. Nu se multumeste cu jumatati de masura, iar tergiversarile il fac sa-si piarda rabdarea.

In pat isi va dezvalui latura sa animalica, poate chiar sadica sau brutala. Este genul care nu iti lasa timp de gandire. Odata ce ai spus "da", nu trebuie sa te preocupe ce va urma. El va conduce jocul. Se va comporta vijelios, poate sa iti rupa hainele de pe tine, pentru ca vrea sa faca dragoste cu tine instant. Dar iti va oferi o noapte de dragoste de neuitat.

Insa nu te astepta la multe nopti de acest fel. Detesta monotonia, asa ca femeia – pentru a-l tine mereu in priza – ar trebui sa dea dovada de o fantezie nelimitata. Ar face dragoste intr-o masina in plina viteza, la bordul unui avion, in lift, pe copiatorul din biroul sau si in orice loc care ii poate oferi extra-senzatii, cum ar fi riscul de a fi surprins sau ideea ca face ceva periculos.

Si in dragoste, ca si in viata, este de un curaj nebun, prea putin politicos sau rabdator. Traieste clipa prin toti porii, cand doreste o femeie vrea sa o aiba "aici si acum". Nu se incurca in aparente si conventii sociale.

Tendintele sale dominatoare il fac sa adopte acele pozitii in care el joaca rolul activ si poate conduce jocul in doi. Barbatul din zodia Berbecului este deschis la idei noi in materie de erotism si sexul in grup nu-l deranjeaza, ba dimpotriva, s-ar putea ca el sa fie cel cu initiativa.

Cum poate fi cucerit barbatul BERBEC?

Daca tot ce ti-am spus pana acum nu te-a convins si totusi, vrei sa cuceresti un barbat Berbec, trebuie mai intai sa fii dispusa sa accepti orice riscuri si in plus sa ai energia necesara pentru a tine pasul cu un barbat atat de dinamic, extravagant si plin de surprize.

Daca iti doresti un cavaler in armura stralucitoare, sau iti place genul Superman, barbatul Berbec este cel cautat. El va straluci in tot ceea ce va face, tot ce mai ramane e sa-i dovedesti ca tu esti domnita care merita sa-i intre in gratii. El nu va alege decat o femeie deosebita, si frumoasa si desteapta. Daca i-ai captat atentia si ai nevoie de ajutorul unui barbat adevarat, Berbecul va sari imediat in ajutor pentru a te salva de "monstrul cel rau".

Acest lucru este benefic atat pentru tine, pentru ca vei fi ajutata, dar si pentru el, pentru ca pozitia de erou este cea in care se simte cel mai bine, pozitia care il stimuleaza cel mai mult. Iata un mod pozitiv de a canaliza energia cuiva, si barbatul Berbec are energie din plin, mai ales la nivel fizic.

Dar nu fa greseala de a te arata prea fragila. Berbecul este o natura puternica si crede ca toti oamenii sunt la fel. Slabiciunea ta s-ar putea sa treaca in ochii lui drept moft. De aceea, nu considera ca ar fi o dovada de rautate sa te lase balta si sa se concentreze pe alte probleme, care in momentul acela i se par mai importante. Si el la randul lui isi rezolva problemele singur si nu se prea bazeaza pe altii. Si crede ca toti ar trebui sa procedeze la fel.

Mai putin atras de genul "gospodina", barbatului Berbec ii plac femeile de cariera, femeile puternice, pe care va incerca sa le cucereasca pe principiul "sa vedem care pe care". Daca o sa-i poti dovedi ca tu indeplinesti aceste cerinte si esti marele trofeu pe care si-l doreste, ii vei trezi interesul.

In lupta care va urma, tu vei juca rolul vanatului si va trebui sa joci dupa regulile lui. Sa nu te mire daca nu va fi intotdeauna fair play, e in natura lui sa nu tina seama de ‘victimele colaterale’, si in plus, "in dragoste si in razboi totul e permis". Dar nu te lasa prea usor cucerita, pentru ca victoriile usoare nu il atrag. Barbatul Berbec pune pret pe ceea a obtinut cu mare efort si minimalizeaza un trofeu cucerit prea usor.

Cum sa pastrezi un barbat din zodia BERBECULUI?

Barbatul din zodia Berbecului este ideal in postura de amant. Daca iti doresti doar o aventura, ai ales pe cine trebuie. Aleasa inimii lui va avea parte de toate bucuriile, si cele visate si cele la care nu a cutezat inca sa se gandeasca. Cu conditia sa il reprezinte, adica sa fie la fel de stralucitoare, frumoasa, desteapta si cu simtul umorului. Si sa se astepte oricand ca ceva neprevazut sa se intample, ca intr-un joc cu materiale explozive.

Relatia cu un barbat din zodia Berbecului nu prezinta garantii, el poate oricand sa se plictiseasca si sa fie atras de altcineva. Asa ca traieste prezentul si savureaza din plin orice clipa cu el.
Il poti tine aproape doar daca ai acelasi spirit de aventura ca si el, esti spontana ca si el, deschisa ideilor noi si extravagate, dispusa oricand sa experimentezi ceva nou si ii oferi ceva inedit in fiecare zi. Pentru asta trebuie sa ai imaginatie, nu gluma!

Nu te baza pe fidelitatea lui, nu e calitatea forte a barbatului Berbec. Va trece cu usurinta dintr-un pat in altul, dar tie iti va pretinde sa-i ramai credincioasa, daca esti femeia aleasa. Pentru ca este extrem de gelos. Poate de aceea barbatul din zodia Berbecului este mai putin potrivit ca sot. Tot din cauza geloziei, nu-i place sa-i povestesti de aventurile tale din trecut. Vrea sa creada ca viata ta incepe cu el, vrea sa se simta centrul universului tau.

In plus, casnicia cere rabdare, ori el nu prea are asa ceva. Ca sa nu mai vorbim de monotonie si plictiseala. Isi iubeste copiii, va face eforturi sa nu le lipseasca nimic, dar nu va avea prea multa rabdare cu ei, nu va fi prezent la toate evenimentele scolare si sportive, nu le va oferi intotdeauna sprijinul afectiv de care vor avea nevoie.

Daca vrei sa mergi mai departe, spre o eventuala casatorie cu un barbat din zodia Berbecului, nu te astepta la prea multa liniste si confort sufletesc alaturi de el. Va fi capabil sa aduca multi bani in casa, dar nu prea va sti ce sa faca cu ei. Adesea se va lansa in cheltuieli nesabuite, extravagante.

Prea putin sensibil la sugestii sau aluzii subtile, va trebui sa-i spui verde in fata cand vrei sa faca ceva. Nu de genul " chiuveta e plina de vase", ci " te rog, spala tu vasele, ca eu trebuie sa pregatesc mancarea". Vei fi uimita cat de repede va trece la fapte.
Este un om de actiune, de aceea nu prea reactioneaza la vorbe, ci la fapte, are nevoie de dovezi "palpabile". Ii poti dovedi cat il iubesti, doar prin ceea ce faci concret pentru el.

Fii o sotie fidela, pentru ca tradarea ii strica imaginea de sine si ii raneste orgoliul, din care are atat de mult, ca da pe dinafara. Te va rasplati, dar nu in acelasi fel, fidelitatea nu prea e in natura barbatului din zodia Berbecului.

| anabatr a răspuns:

Uite gasesti pe zodiacool.ro cateva informatii. sper sa-ti ajute.
https://www. zodiacool.ro/zodiac-european/berbec

| SpaimaN3agra a răspuns:

Caracteristica generala a zodiei Berbec: semn pozitiv, masculin
Element definitoriu pentru zodia Berbec: Foc
Calitate definitorie pentru zodia Berbec: semn Cardinal (activitate)

Planetele si zodia Berbec

Planeta guvernatoare: Marte
Planeta carierei profesionale: Saturn
Planeta dragostei: Venus
Planeta câstigurilor financiare: Venus
Planeta distractiei, a creativitatii si speculatiilor: Soarele
Planeta sanatatii si a muncii: Mercur
Planeta casei si a familiei: Luna
Planeta spiritualitatii: Neptun
Planeta calatoriilor, a studiilor si a religiei: Jupiter
Culorile zodiei Berbec: verde, vernil
Pietre pretioase caracteristice pentru zodia Berbec: ametist
Metale caracteristice pentru zodia Berbec: fier, otel
Ziua cea mai favorabila pentru zodia Berbec: marti

Principalele calitati ale zodiei Berbec: energie fizica, independenta, curaj, cinste
Cea mai puternica dorinta a nativului din zodia Berbec: actiunea
Defecte ale nativului din zodia Berbec: impetuozitate, graba, pripeala, agresivitate

Relatii între zodia Berbec si alte zodii

Compatibilitate generala foarte buna cu zodiile: Leu, Sagetator
Compatibilitate generala redusa cu zodiile: Rac, Balanta, Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan profesional cu zodia: Capricorn
Compatibilitate foarte buna pe plan emotional cu zodia: Rac
Compatibilitate foarte buna pe plan financiar cu zodia: Taur
Compatibilitate foarte buna pentru casatorie si/sau parteneriate cu zodia: Balanta
Compatibilitate foarte buna pentru proiecte de creatie cu zodia: Leu
Compatibilitate foarte buna pe plan spiritual cu zodiile: Sagetator, Pesti
Personalitatea zodiei Berbec

Încapatânat si intreprinzator, nativul Berbec îsi urmeaza propriul drum; poate fi chiar îndaratnic. Un Berbec autentic este vioi, întreprinzator si plin de entuziasm pentru tot ce e nou. Cutezator, deseori naiv, e plin de idei, are initiativa si trece imediat la actiune, pentru ca vrea totul cât mai repede. Nativul Berbec se simte în largul sau în situatii clare, nu-i plac ocolisurile si ambiguitatile. Decide fara drept de apel, este foarte rational, vrea si poate conduce. Are aptitudini tehnice si practice.

Aspectul negativ al zodiei Berbec este excesul de zel, care poate deveni daunator. Nativul Berbec poate fi brutal, furios, certaret. Este un subaltern nerabdator, recalcitrant si incomod, care începe multe lucrari dar nu le termina. Daca nu-si poate stapâni impulsurile, nativul Berbec se poate lasa târât în aventuri riscante.

Sanatate : Nativul Berbec este plin de vitalitate. Poate avea probleme cu dantura, face usor febra, este sensibil la stres, deoarece nu stie sa se opreasca atunci când trebuie, e nervos, are un somn neodihnitor, rinichii si stomacul sunt sensibili. Berbecul este, însa, semnul cu cea mai mare putere de regenerare.

| 3lek a răspuns:

Barbatul berbec :-Stie sa iubeasca
-Se supara repede, dar ii si trece repede
- Are foarte mult curaj in tot ceea ce face
-Stie sa faca cadouri frumoase
-Este foarte prietenos
Mai multe gasesti pe http://www.google.ro/ Funda?;;)