| Suka_8621 a întrebat:

Vreau si eu un sfat. Imi place mult un baiat i-am spus asta. Iam spus ca mi-ar place sa fim impreuna si sa imi de-a un semn. Dupa un timp am vb cu el, m-a chemat la film la el.ne-am uitat. dupa vorbeam la telefon din cand in cand. dar doar "cf? bine". pe unde ai mai fost" dupa vreo 5zile m-a chemat din nou la film sa comportat foarte frumos, dar niciodata nu pomeneste de sa fim impreuna...stiu ca mai vorbeste si cu alte fete, deoarece atunci cand eram la film a primit sms cu un pusi de la o fata.Intrebarea mea e daca aveti idee ce vrea? cum as putea afla asta? eu chiar am prins drag de el, dar nu vreau sa continui asa.Apropo.azi m-a chemat din nou la film. Orice sfat m-ar putea ajuta! Va multumeschappy

4 răspunsuri:
| Dreamer a răspuns:

S-ar putea sa vrea doar o relatie de prietenie si nimic mai mult... daca continua asa, fa tu primul pas si spune-i ce simti pentru el.

| Ceapone66 a răspuns:

Pentru o relatie asa doar de scurta durata cred ca poti sa fi cu el. Dupa cum observ ii place sa aiba optiuni. E interesat dar sunt sanse mari sa fi lasata balta cand apare alta sa-i trezeasca interesul. Consider ca nu o sa iti mai placa dupa vreo luna de relatie cu el. Ah, inca ceva, cred ca nu prea face mare lucru legat de voi doi pentru ca are optiuni si asteapta o mutare din partea ta.
Asa ca daca ti-l doresti saruta-l ca nu se va da inapoi si fiti impreuna pentru ceva vreme. Te saturi tu sau el, mai vedemwinking

| emiitzzy a răspuns:

Pai.daca iai spus ca ilplaci si ca ti-ai dorii ceva intre voi doi poate vrea sa vada cam ce ai vrea de la el si cum gandesti multi baieti fac chestia asta crede-ma adica eu stiu un baiat cu care am vrut sa fiu si imi era foarte drag si niciodata nu face el ceva astepta ca eu sa fac primul pas eu sa ma duc la el eu sa-l sarut cine stie poateacum daca mergi la el reusesti sa il saruti sau cand va uitati la film stai la el in brate sugereazai un film de groaza sa iti fie friica cica si sa vrei sa stai la el in bratefa ceva sa te apropii cat mai mult de el sa prinda mare drag de tine si apoi o sa vezi ca totul va fi mult mai ok:*:* sper ca te-am ajutat:X daca mai ai nevoie de sfaturi sau chesti poti sa-mi lasi un mesaj privat cu id tau si vb si pe mess acolo is mai dess:*:*:*>big grin:X

| mybutterfly a răspuns:

Nu are curajul sa-ti spuna happy