| Ioana_9973 a întrebat:

Toata lumea imi zice ca sunt foarte timida...mai ales cand sunt in preajma baiatului de care imi place...si nu stiu ce sa fac ca sa nu mai fiu asa! Am aflat ca baiatului de care imi place ii plac fetele mai indraznete si mi-as dori sa nu mai fiu asa de timida si sa fiu si eu una dintre cele mai indraznete fete deci va rog din suflet dati-mi cateva sfatauri ce sa fac ca sa nu mai fiu timida? apropo dau fundita pentru cel mai bun raspuns! va pup!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
2 răspunsuri:
| belcatalin a răspuns:

Buna,
Parerea mea este ca tu esti OK. Nu trebuie sa te schimbi pentru ca asa ii place lui. Cu cit esti mai naturala cu atit mai bine.Incercind sa te schimbi, vei fi una artificiala iar acest lucru se va vedea mai curind sau mai tirziu. Plus ca risti sa faci niste gafe regretabile.
Eu cred ca esti minunata pentru ca esti timida, asa ii sta bine unei domnisoare serioase, unei domnisoare care este in pragul primei iubiri.

| olesika_7523 a răspuns:

Ioana,eu te-as sfatui incearca singura a casa in fata oglinzi si imagineazati ca esti cu prietenu tau sau prieteni tai,intr-un grup si toti te socot timida atunci macar pune suflet si intra in discutie cu ei,raspundele prima la ce intrebari spun sau la ce tema vorbesc,chiar daca sti ca esti timida incearca macar sa te realxezi sa nu te stresezi, sa fi rebela (om liber), si dac vei incerca sfatul meu iti garantez eu ca iti va reusi si in fata cu toate persoanele sa fii ceea ce doreste prietenul tau adica indrazneata.ca se poate totul dac doresti si ai vointa si ai incredere in tine asaca succese! sa-mi raspuns cum a fost incercarea?