| Thesinger1 a întrebat:

Cum as putea sa aduc vizitatori pe un site de al meu?
Vreau sa formez o echipa din care sacastige cat mai multi bani pe net.
( http :// win2dollarsperclick.blog. com)
Funda!

ATENŢIE! Legea nr. 8 din 1996 pedepseşte pirateria şi distribuţia ilegală de materiale pe Internet. Nu posta linkuri care încalcă drepturile de autor. În ipoteza unei acţiuni juridice, TPU.ro poate fi obligat de lege să furnizeze IP-ul tău şi restul datelor de identificare despre tine.

Postarea unui mesaj implică asumarea tuturor riscurilor din partea ta.
De asemenea, accesararea unor linkuri de pe site-uri îndoielnice poate duce la virusarea calculatorului tău.
Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

SEO (search engine optimization) este "stiinta" optimizarii site ului si a obtinerii de backlink uri pentru a ranka cat mai sus in motoarele de cautare. De fapt am pus ghilimele degeaba ca e chiar o stiinta. E greu de explicat in cateva cuvinte ce inseamna SEO, la fel cum e si imposibil de invatat peste noapte.

Ideea este ca tu ai nevoie sa iti faci site ul cat mai cunoscut si sa rankeze cat mai sus in motoarele de cautare pe anumite keyword uri cheie. Pentru asta trebuie sa ai in consideratie 2 factori. Factorii onpage - adica optimizare site ului tau pentru indexarea google si factorii offpage adica obtinerea de backlink uri pentru ca domeniu tau sa aiba autoritate mai mare.

Daca vrei sa faci o treaba serioasa si ai rabdare cateva luni buni sa inveti incepe si cauta tutoriale

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Inveti ce inseamna seo

dar sa nu crezi ca iti merge smecheria cu referalii si cu site uri de 2 lei care promit mare cu sarea.

| Thesinger1 explică (pentru suntserios):

Nu asta e ideea. Explica-mi ce inseamna seo daca vrei.

| Thesinger1 explică (pentru suntserios):

Iti multumesc pentru raspuns.Am sa sterg blogul acela.Am aflat de curand ca este fake si am sa ma las de treburile astea din care spun unii ca isi castiga o gramada de bani.Eu am cateva idei de bloguri, dar as vrea sa te mai intreb ceva:
crezi ca merita banii cartea "Blogging de gherila"?

| suntserios a răspuns (pentru Thesinger1):

SEO (search engine optimization) este "stiinta" optimizarii site ului si a obtinerii de backlink uri pentru a ranka cat mai sus in motoarele de cautare. De fapt am pus ghilimele degeaba ca e chiar o stiinta. E greu de explicat in cateva cuvinte ce inseamna SEO, la fel cum e si imposibil de invatat peste noapte.

Ideea este ca tu ai nevoie sa iti faci site ul cat mai cunoscut si sa rankeze cat mai sus in motoarele de cautare pe anumite keyword uri cheie. Pentru asta trebuie sa ai in consideratie 2 factori. Factorii onpage - adica optimizare site ului tau pentru indexarea google si factorii offpage adica obtinerea de backlink uri pentru ca domeniu tau sa aiba autoritate mai mare.

Daca vrei sa faci o treaba serioasa si ai rabdare cateva luni buni sa inveti incepe si cauta tutoriale