| ijustwannarun a întrebat:

Am vazut o data un film la tv dar l-am vazut demult si vreau sa-l gasesc. Se facea ca era o fata care avea un frate iar fratele ei fiind mai mare ca ea a primit averea familiei asa ca ea statea cu fratele si cu logodnica acestuia. Ea era genul de fata care iubea aventurile si caii. Intr-o zi ea si cu barbatul care ingrijea caii s-au indragostit si asa a inceput o poveste de dragoste. Intr-o zi ea si cu el nu mai stiu ce-au vrut sa faca si au mers la cea mai bogata familie de-peacolo dar nu au mers stiti drept musafiri au mers spionand (cred)... Casa era a unui barbat care nu era casatorit si traia cu sora lui, dar binenteles el era indragostit de fata acea de care v-am spus. Nah, cand ei doi mergeau pe-afara, nu mai stiu ce s-a intamplat ca ea si rupt glezna si ala cand a vazut-o a luat-o in casa dar pe iubitul ei la trimis inapoi acasa.Fratele ei a lasat-o acolo sperand ca ar invata niste maniere... Ea a stat acolo cam o saptamana sau 2 si cand s-a intors, el i-a spusca s-a schimbat ca nu mai e aceeasi fata, si aparand probleme in relatie el pleaca, si se intoarce dupa 2 ani (cred). In acei 2 ani ea se marita cu ala care era indragostit de ea. La nunta lor ea primeste un bilet de la un baiat care era cersetor si pe care la trimis el. Pe bila scria "stiu ca m-ai tradat" (sau ceva de genu). Ea l-a intrebat pe acel baiat de la cine are biletul dar el nu a vrut sa-i spuna. (Hai ca o scurtez ca banuiesc ca va-ti plictisit.) El se intoarce bogat cumpara pamanturi de la fratelui ei care are probleme cu bani si cu alcoolul si dintr-un joc el castiga tot ceea fost al lui. El se casatoreste cu sora lui ala si fac un copil. Ea este si ea insarcinata si moare in timp ce naste copilul din cauza unei raceli, si cred ca moare si copilul (pentru ca sa imbolnavit cand a mers afara si el a gasit-o si au stat intr-o pestera toata noapte in timp ce ploua) La inmormantarea ei, el ii ea colierul de la gat care era a mamei ei (cred). Sotu ei innebuneste si moare lasandu-i totul lui ala (cel putin asa imi aduc aminte). Sotia lui la fel moare. Iar fratele ei (a celei din rolul principal) cu sotia lui au un copil dar ea moare la nastere pentru ca el a pus o vraja pe ea (razbunare) iar el moare din cauza ca isi iubea prea mult sotia si innebuneste. El care e singurul care nu a murit are grija de cei doi copii binenteles ca ei nu stiu ca sunt rude (sunt un fel de verisori). El iubind-o in tot acest timp, innebuneste si incepe sa faca vraji ca sa ii vada fantoma cred si intr-o seara chiar reuseste. El moare, iar la sfarsit ei doi stau la gemul casei fratelui ei uitandu-se la nepotul ei si fiul lui care nu stiu ca sunt rude se indragostesc si pleaca in alt loc. Ok, in toata povestea asta care e mai lunga si care mai mult ii drama, servitoare care a fost martora la tot ce s-a intamplat la dragostea celor doi, la cum ea s-a casatorit cu ala etc. traieste sa-i vada si pe ceilalti doi cum isi traiesc povestea de dragoste. Aa... am omis un lucru intr-un timp incare cei doi sunt casatoriti cu ceilalti doi frati laughing ei se intalnesc pe-ascuns dar se cearta si asta ii face sa nu se mai intalneasca.

Ok stiu ca poate v-am plictisit si poate chiar nu-i chiar asa cele intamplate in film dar vam sp ce mai tin minte. Ptr ca sincer filmul l-am vazut acum cateva luni chiar un an straight face. Si vreau sa-l gasesc happy.

Va rog mult cei care vi se par cunoscut filmul va rog spuneti-mi cum se cheama big grin. Va dau Funda, big grinbig grin... hai ca va mituiesc laughing

Multumesc mult :*:*

Răspuns Câştigător
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Seamănă, oarecum, vag şi de departe cu povestea din La răscruce de vânturi, Wuthering Heights, problema e că romanul lui Emily Bronte a fost ecranizat de n-şpe ori de la începuturile cinematografului şi până azi, aşa că nu pot ghici exact ce variantă ai văzut, cele mai cunoscute sunt cel din 1939, cu Laurence Olivier şi Merle Oberon, cel din 1970, cu Timothy Dalton, cel din 1992, cu Juliette Binoche şi Ralph Fiennes http://www.youtube.com/watch?v=4clztbOrFps

3 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Cu plăcere, mă bucur c-am putut fi de folos.Vizionare plăcută!

| ijustwannarun explică:

Am uitat big grin... el ii da colierul ficei lui. Sau cel putin asa tin eu minte. Nu va tineti strans de amintirile mele ca sunt cam vagii big grinlaughing).

| ijustwannarun explică:

Wayy mersi mult :*:* aqualuna big grin... m-am uitat si nu l-am vaz pe niciunu din cele trei l-am vazut pe cel din 2009 big grinbig grin...era acolo pe linkul care mi l-ai dat big grin, desi o sa le downloadez si pe celelalte sa vad cum sunt big grin chiar imi place aceasta poveste mai ales c-ai drama big grinhappy mersi mult :*

oo. da, si mersi mult pentru ca ai putut sa iti dai seama de film big grin... m-am uitat acum la inceput si nu-i nici pe departe cum mi-l aminteam eu laughing... oricum mersi mult :*:*