| pwp a întrebat:

Aseara m-am uitat pentru a 7-a oara la TITANIC!
voua cum vi se pare acest film?
funda love struck

Răspuns Câştigător
| AngoOra a răspuns:

Titanic e cel mai bun film. din toate punctele de vedere.
acest film are puterea de a te sensibiliza la maximum
te face sa traiesti aceeasi emotie, frica, durere si chiar dragoste pe care o simt rose si jack. e ca si cum ai fi acolo cu ei si te-ai scufunda pe maretul vas titanic care era supranumit "vaporul care nu poate fi scufundat". dar uite ca se poate.totul e posibil.chiar si nasterea primei scantei de dragoste intre doi oameni extrem de diferiti. jack, pictorul sarac si rose "fata cu sange regal", cum era supranumita de logodnicul sau Cal, un om fara scrupule.
eu personal am trait intens si cu sufletul la gura fiecare clipa din film, alaturi de personaje, chiar daca il stiu, deja pe derost.

16 răspunsuri:
| Oxanna a răspuns:

Bunahappy in primul rand, an nou fericit!

Filmul este absolut superblove struck nu poti sa'l descrii are povestea atat de... uman blushing construita, si are multe momnete in care izbucnesti pur si ismplu in lacrimi si nu te poti opri [ cand ii da drumul in apa lui Jakc, atunci cand moare, cand spune ca a salvat'o in toate modurile in care un om poate fi salvat, cand arunca in ocean,, le coeur de la mer'', cand fac dragoste in masina aceea, si multe multe altele] mie imi pace la nebunie, si nu m'as satura de el niciodata. un oarecare defect al lui este ca trebuie sa treci prin cateva esecuri intr'ale dragostei ca sa il intelegi asa cum trebuielove struck

P. S. l'am facut da 15'a oara:X:X:X:X:X

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este un film reușit din toate punctele de vedere!
Pa, pa.

| notsurewhoiam a răspuns:

Cel mai bun film facut vreo data...si eu ma uit de fiecare data il stiu pe derost dar mereu plang la el asta da film nu avatar si alte prostii...best movie:X:X:X

| CrazySunshine a răspuns:

Si eu m-am uitat si a fost foarte fain dar a fost si trist

| Alexxutsa a răspuns:

Eu m`am uitat pentru a doua oara. iubesc filmul. :X Eu fred ca este cel mai frumos film din lume. :X

Răspuns utilizator avertizat
| Essence a răspuns:

Si eu m-am uitat.
intr-adevar, e superb filmul.
de fiecare data cand il vizionez ma emotioneaza.

| maya_7683 a răspuns:

Trist si foarte emotionant si in acelasi timp o lectie de viata.sa invatam sa ne bucuram de fiecare clipa frumoasa din viata noastra, sa nu ratam nici un moment frumos...totul e atit de imprevizibil, azi facem planuri iar in secunda urmatoare totul se poate narui.

| kathyangel a răspuns:

Si eu l-am vazut de foarte multe ori, nici nu mai stiu de cate ori, dar cine tine numaratoare corecta.
Mie sincer imi place mult.Este una din filmele pe care e iubesc si in lista la mine e pe locul 1!:*

| cretzufinish a răspuns:

Cam asa si eu. Un film emotionant pe care il urmaresc cu drag de fiecare data. O data pe an cand il mai dau la tv se merita, chiar daca stiu ce se intampla. happy

| iulianus111 a răspuns:

Super tare eu am prins decat sfarsitu si m-am uitat pe net la tot a fost tare atunci cand sa dezbracat fata aia si ala a desenato sau cand cantareti aia 3 au vrut sa plece dar unu a mai ramas si sau intors si ceilalti este un film interesant si dragut mai ales mi-a placut atunci cand sa scufundat titanicu cand intra apa cu putere in el si can cal a incercat sal impuste la final pe jack big grin

| AdelinaC a răspuns:

Si eu m-am uitat.Intr-adevar in acest film este prezentata dragostea adevarata, cea care presupune sacrificii dar prezinta si momente de emotie...este groaznic sa fi fost in pielea oamenilor de pe vas, mai ales a celor care au murit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este cel mai frumos film
dar a fost intrecut de avatar
avatar e cel mai urat film

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

`=dupa parerea mea e cel mai bun film din istorie=>e perfect...romantism,drama,realism,momente pline de tandrete,+ coloana sonora, asta ca sa nu mai vorbim de minunata poveste de dragoste pe care s-a bazat scenariul. Kate Winselt a jucat fantastic personajul lui Rose, o fata eleganta care cu ajutorul lui Jack a prins curajul de a fi independenta si de a da glas sentimentelor sale.la randul sau, Jack -Leonardo DiCaprio a fost extraordinar. felul cum interpreta, imaginea sa impecabila...cu tot respectul, cred ca nu se va mai realiza vreodata un film ca acesta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare cel mai frumos film de pana acum care a existat. A luat si Oscar pentru ''Cel mai bun film''. Daca te-ai uitat a 7-a oara la el, inseamna ca esti cu adevarat pasionata de el si ca-ti place mult mult mult de tot. Fundita?

| duchap a răspuns:

E excelentlove struck
trist dar adevaratlove struck