| TsukikoChan a întrebat:

Caut niste animeuri ce sa semene cu :yumeiro patissiere, shugo chara, special A. Aș prefera sa fie cu niste copi de vreo 12, 13 ani. Să se regaseasca putin romantism si niste comedie, sa fie prezentata actiunea din partea unei fete si ultimul lucru e ca actiunea sa fie prezentata cel mai mult intr-o scoala.(fundita)

Răspuns Câştigător
| birdie14 a răspuns:

Toradora,Lovely Complex, Ano Natsu de Matteru, Fruits Basket, Itazuna no Kiss; acestea sunt exact ce cauţi, şi un film care cred că ţi-ar plăcea cu siguranţă:Hotarubi no Mori E.

8 răspunsuri:
| birdie14 a răspuns:

De asemenea cred că ţi-ar plăcea şi
Haiyore! Nyaruko-san, Kaichou wa maid-sama, Working!, Clannad.

| TsukikoChan explică (pentru birdie14):

Imi poti descrie putin Working!?

| birdie14 a răspuns (pentru TsukikoChan):

Este vorba despre mai mulţi oameni care lucrează într-un resaturant.Şi pe parcursul anime-ului unii se îndrăgostesc, dar cred e mai mult comedie.

| birdie14 a răspuns (pentru birdie14):

Mai multe informaţii găseşti aici:http://myanimelist.net/anime/6956/Working!

| TsukikoChan explică (pentru birdie14):

Si hotarubi no mori E unde il pot gasi?

| birdie14 a răspuns (pentru TsukikoChan):

Îl poţi vedea online aici cu subtitrare în engleză:http://www.animecrazy.net/hotarubi-no-mori-e-watch/ dar e în 3 părţi.Sau îl poţi descărca de aici:http://www.animetake.com/hotarubi-no-mori-e/

| Sirzechs a răspuns:

KissxSis
Highschool Dxd
Highschool of the dead
Sora no otoshimono

Primele 2 is cam perverse dar sunt tari.
Mie cel mai mult mi-a placut Highschool Dxd

| Den442 a răspuns:

Uite eu cred ca ti-ar placea mult:
Kami-sama hajimemashita
Tonari no Kaibutsu-kun
Sukitte li na eu.
Si acum iti mai scriu unul care e cu zombi dar si putin cam ciudat:
Sankarea
Sper sa iti placa.