| EliRaluka a întrebat:

Ce parere aveti despre The Grudge 1, 2, 3,4? Puteti sa imi scrieti rezumatele filmelor?

Răspuns Câştigător
| DoarUca a răspuns:

Eua m vazut doar 3 parti (1 2 3 ).
Aici este vorba de Kayako ( parca asa se scrie ). Kayoako avea un copil si era casatorita insa ii placea de un abrbat pe care il urmarea mereu si scria despre el intr-un jurnal. Intr-o zi sotul ei a gasit jurnalul si crezand ca il insela i-a rupt gatul. CAnd l-a vazut pe baiatul sau care vazuse scena de crima si fugise s-a luat dupa el si in cele din urma la inecat in cada plina cu apa impreuna cu pisica sa. The Grudge inseaman "Blestemul", daca te intrebi de ce se nuemste asa este pentru. ca cand cineva moare intr-o furie foaret mare se naste un blestem. Asa s-a intamplat si aici. Sotul lui Kayako, dupa ce si-a omorat sotia si fiul s-a sinucis spanzurandu-se. Oriucine intra in acasa aceea era mort. Dupa ceva timp de la cele intamplate (ore sau zile ) dupa ec primise o scrisoare de admiratie de la Kayako, barbatul pe care aceasta il urmarea s-adus in casa lor ca sa clarifice treaba cu aceasta si sa-i spuna sa il lase in pace. Insa tot ce a gasit a fost copilul (fantoam sa, adr el nu-si daduse seama din prima ) cand urcara in pod avzu ca erau multe muste intr-o camera si cand deschise usa ( usa ducea la un fel de dulap ce ducea in pod ) din pod cazuse trupul lui Kayako neinsufletit si infasurat intr-o punga. CAnd a coborat speriat jos a gasit fantoma copilului inpigandu-si tatal spanzurat deparca l-ar fi leganat intr-un leagan. A doua zi barbatul sa aruncat de la balcon sub ochi iubitei sale (nu s-a sinucis, moartea sa avea legatura cu blestemul ). Apoi in acasa se muta o femeie cu probleme psihice ce nu s e mai putea ingriji singura. O fata ce vien ca sa o ingrijeasca aude ecva in pod si cand se duce prin acel dulap sa se uite este tarata in pod si dispare. Apoi vine alta femeie ce va avea grija de baba. Pana la urma acestea vad fantoma lui Kayako ce a omorato pe baba. Medici au spus ca a facut infart. Femeia ce o ingrijea (o sa-i spun Blonda sindca este mai usor si chia era blonda) ii povestea totul logodnicului sau. Pana la urma acesta speriat ca femeia disparuse fara urma s-a dus in acea casa si ii lasase un bilet. Cand aceasta s-a intors acasa si a vazut biletul a fugit repede ca sa-l salveze pe baiat ( ca sa nu se ia blestemul si pe el ) pana la urma ajunsa in casa babei ii da foc. Acolo moare ars de viu iubitul ei ea supravietuieste ca si blestemul. Asta este prima parte, daca iti place ti el scriu si pe celelalte. Scuz ede greseli dar e scris de mine din ce imi aduc aminet happy

| EliRaluka explică (pentru DoarUca):

Da,imi place, iti multumesc, pentru ca uneori nu prea intelegeam filmul...Astept si urmatoarele parti.big grin

3 răspunsuri:
| gozzila a răspuns:

Daca te pasioneaza genul asta sa stii ca este printre cele mai tari. asta daca stai bine cu inima...

| Yuno a răspuns:

E un fim horror super, el mi-a facut copilaria un cosmar.
Anyway, este vorba despre un sot care si-a omorat sotia si copilul si apoi s-a sinucis.Acum sotia si copilul bantuie pe cei care au legatura cu casa lor.