| Edy1995 a întrebat:

ofer FUNDITA pentru cine ma ajuta. Am vazut un film de mai de mult cu un papagal vorbitor care isi pierde stapana (o fetita mica) si de atunci rataceste prin lume. Pe la fiecare persoana care la avut il folosea doar pentru interesul propriu, cineva facea spectacole cu el si acel tip mai avea deja 2 papagali altul la pus sa fure, si nu mai stiu cum a ajuns intr-un loc inchis, intr-o colivie si ia povestit toata viata lui unui angajat care lucra pentru cei care l-au capturat si acela auzind povestea lui a vrut sa il ajute sa isi gaseasca stapana, lucru pe care papagalul si-l dorea foarte mult, nu stiu cum au dat de adresa stapanei lui si cand au ajuns acolo papagalul a vazut-o pe stapana lui dar aceasta era acum mare avea si ea copii si nu a recunoscuto pe moment si a vrut sa plece si fata a inceput sa cante un cantec cred si papagalul si-a amintit acel cantec si si-a dat seama ca acea era stapana lui, acesta a zburat la ea cu totul ca ii era foarte greu caci cei care l-au capturat ii taiase aripile si de atunci el nu mai avea curajul sa zboare dar acum a facut-o, stie cineva cum se numeste acel film? va rog mult sa ma ajutati, imi doresc mult sa il revad!

Răspuns Câştigător
| StefanDaniel95 a răspuns:

Se numeste Paulie. happy

7 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Paulie se numeste filmul.

| YoSiAtat a răspuns:

Ce frumos, m-a emotionat intr-un fel, si eu vreau sa-l vad.

| negru30 a răspuns:

Nu stiu - dar este fff frumos ce ai scris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeşte Paulie! Pe mine m-a emoţionat mult acest film. Vreau să îl revăd şi eu... Link-ul : http://www.cinemarx.ro/filme/Paulie-Paulie-15014.html? postere-alternative

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numeste :Paulie, am gasit pe youtube dar era pe parti, nu stiu daca iti convine http://www.youtube.com/watch?v=5AMEFcYZqeQ o sa te dumeresti tu ce sa faci acolo;) :)

| klau95 a răspuns:

Paulie. Si eu ma uitam cand eram mic e fantastic happy