| carmenmierlea a întrebat:

Buna seara.Azi de dimineata papagalul meu jako a zburat din colivie geamul era deschis si dus a fost.Stiu ca ei sunt o rasa de papagali ff inteligenti si am intrebarea:Exista vreo sansa sau i s-a intamplat cuiva sa reapara? Tin sa mentionez faptul ca acest papagal il adora pe sotul meu, el stand mai mult timp cu el si vorbind.Eu locuiesc in zona sebastian pe calea ferentari 6 la parculet.Cu o ultima speranta zic adresa pentru cel/cei care citesc acest post si l-au gasit/zarit prin zona. Daca aveti vreo informatie va rog contactati-l pe sotul meu oricand la orice ora 0752 176 156, Va multumesc anticipat pentru raspunsuri

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E foarte posibil sa moara. fie din cauza libertatii cu care nu e obisnuit, fie din cauza unui idiot care o sa-l loveasca cu vreun obiect. umanii obisnuiesc sa omoare tot ceea ce nu se uneste prostiei. imi pare rau ca trebuie sa-ti scriu asa ceva Carmen.

| carmenmierlea explică (pentru gelu1970):

Nu vreau sa ma gandesc ca cineva chiar ar putea omora un animal.Macar sa aiba grija de el.Ma gandesc ca totusi oricine il vede isi da seama ca e un papagal.Am pus mancare la geam si voi lasa, pentru o perioada geamul deschis tot timpul.eh...speranta moare ultima

| gelu1970 a răspuns (pentru carmenmierlea):

Ma bucur ca mai sunt persoane ca tine Carmen