| marvellover a întrebat:

Sunteti siguri 100% ca Rita, din Dexter, a fost omorata de Trinity? De ce da/ De ce nu?

9 răspunsuri:
| Saya a răspuns:

In ce sezon?

| ThePoet a răspuns (pentru Saya):

In sezonul 4, cred. Si da, a fost omorata de Trinity. Avea si motive si era si modul sau de operare (sa o lase in cada plina de sange). Nimeni n-avea de ce sa faca asta in afara de el si nici in felul asta.

| marvellover explică (pentru ThePoet):

Da. la asta ma gandesc si eu. dar totusi...trinity avea un ritual. baiatul de 10 ani deschidea seria. dupa mai bine de 30 de ani, sa se abata de la ritual doar pentru a se razbuna pe dexter?

| ThePoet a răspuns (pentru marvellover):

Cand un nenorocit te ameninta cu inchisoarea, iti intra in propria familie, se infiltreaza, pai pana mea, eu cred ca trebuia sa se razbune.

| marvellover explică (pentru ThePoet):

La cat de bolnav era Trinity, crezi ca il interesa familia asa mult? Familia lui ii era ca o "masca". La fel si casele pe care le construia in fiecare stat.

| ThePoet a răspuns (pentru marvellover):

Whatever, omule, daca cineva ii inscena asta atunci sigur iesea la iveala pana acum. Au trecut 3-4 sezoane de atunci.

| marvellover explică (pentru ThePoet):

2 laughing

| ThePoet a răspuns (pentru marvellover):

Bine ma, poate tu te uiti acum la Dexter, eu m-am uitat la toate sezoanele in perioada in care a aparut 6-le.

| AskAlex a răspuns:

Da, Trinity a omorat-o pe Rita pentru a se razbuna pe Dexter.