| 06072016 a întrebat:

Buna tpu.am tot căutat zilele astea și nu mai pot de nervi ca nu îl găsesc. este un film pe care l.am văzut acum câțiva ani și nu am reținut numele. este vorba despre o familie.un frate mai mic, o sora tot așa mica si o sora mai mare gen 18 ani. fata cea mare are grija de cei 2 frați deoarece mama lor a plecat in alta țară parca.iar de tatăl lor nu mai știu nimic. Ea se îndrăgostește de un băiat apoi se iubesc până când fata primește o scrisoare în care i se da șansa să meargă în alta tara sa faca studii.ea refuza.ei stau undeva in pădure și se ascundeau de soldații rai.era tot orașul distrus și oamenii erau luați și duși altundeva dar la munca grea.parca era ceva un fel de razboi mare. Până la urmă iau găsit soldații și iau separat baiatu intr-o parte iar fata era cu sora ei mai mică și fratele in alta parte.au fost dusi la munca.apoi fata stătea la o gazda care fiul lor era dispărut fiind război. fata după un timp a plecat adică a fugit și să dus să îl caute pe fratele ei cu sora mai mica până la urmă l-au găsit intr-o groapa de morți.a murit. Apoi nu mai știu cum au ajuns acasă dar până atunci au trecut prin multe. acasă era doar ea cu sora ei.din cele din urmă a sosit și iubitul sau si era traumatizat și părea nebun nu vorbea nu știa nimic dar ea a avut grija de el.el planta in curte trandafiri și cam atât e filmul.va rog mult ajutați.ma dau funda.

Răspuns Câştigător
| JohnMcPraise a răspuns:

How I Live Now (2013) cred ca este filmul despre care vorbesti