| Strepix a întrebat:

Era un film despre o familie care in drum spre o casa noua a facut accident, si au murit dar ei nu stiau asta.Filmul este cu fantome, tin minte ca la un moment dat din film vine un om batran care ii spunea lor ca exista 2 feluri de fantome: fantomele care stiu ca au murit si cele care nu stiu. Cam pe la sfarsitul filmului familia suna politia dar acestia nu ii inteleg pentru ca sunt morti. La sfarsit familia vede masina rasturnata si pe ei in ea. Cum se numeste filmul?

3 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Voices (1973)
http://www.cinemagia.ro/filme/voices-133957/
S-ar putea să existe mai multe ecranizări... Găsești filmul integral (online).

| Strepix explică (pentru floresdemayo):

Nu era ala! Filmul era despre o familie care a facut accident dar de fapt ei credeau ca nu au facut. Se muta intr-o casa noua si de atunci incep evenimentele. Parca la inceputul filmului aparea o fetita fantoma care se juca cu mingea.