| Oana_Say_1998 a întrebat:

Buna tuturor,
As vrea si eu o lista de anime-uri de dragoste. Inuyasha, Clannad, Hakuouki, Mermaid Melody, Itazura Na Kiss, Air, Sukitte Ii Na Yo, Uta No Price-sama, Kimikiss Pure Rouge, Nishi No Yoki Majo, Tonaria No Kaibutsu-kun, Kamisama Hajimemashita, Shugo Chara, Kimini Todoke, Kaze No Stigma, RomeoXJuliet le-am vazut. Daca imi puteti da o lista lunga cu alte animeuri ar fi grozav. Sa aiba o grafi buna si daca se poate sa puneti si o mica descriere!

Răspuns Câştigător
| SwEEtGiRlZ a răspuns:

Kaichou Wa Maid-sama(favoritul meu)-Este un super-simpatic anime.Are de toate ce sa mai zic(romantism din plin, comedie nu mai zic, actiune pretutindenibig grin)Totul incepe cand Presedinta Consiliului de elevi Misaki Ayuzawa era la lucru(jobul ei : Servitoare la Maid Cafee Latte) si un elev, adica cel mai popular baiat din scoala a aflat de micul ei secret.Si asa a inceput poveste de dragoste dintre ei.
Fruits Basket- prezintă viața unei eleve de liceu, numită Tohru Honda, care a rămas orfană după ce mama ei, Kyoko Honda, a murit într-un accident de mașină. După aceasta, Tohru a locuit cu bunicul ei, dar atunci când casa lui a trebuit renovată, Tohru se găsește nevoită să locuiască într-un cort în pădure. În ciuda traiului greu, Tohru rămâne optimistă.
Într-o zi, Tohru dă din întâmplare peste casa colegului ei de clasă Yuki Sohma și a vărului lui Shigure Sohma. Când aceștia descoperă că Tohru locuia într-un cort, sunt surprinși de aceasta. Întreaga zonă era proprietetea familiei Sohma, iar Tohru le cere permisiunea de a locui în continuare în cort. Fiindu-le milă de ea, cei doi îi oferă o cameră în schimbul treburilor caznice. După ce o alunecare de teren îi acoperă cortul, inclusiv poza mamei ei și hainele de școală, nu are altă soluție decît să accepte. La scurt timp după ce se mută, Kyo Sohma vine să-l provoace pe Yuki.
Tohru apoi descoperă secretul familiei Sohma și cauza pentru care Yuki era foarte misterios la școală: 13 membri ai familiei Sohma erau posedați de spiritele celor 12 animele din Zodiacul Chinezesc (jyūnishi în japoneză) și spiritul pisicii care, conform legendei, nu a fost inclusă în zodiac. Aceștia se transformă în animale când sunt îmbrățișați de sexul opus sau în condiții de stres psihic sau fizic. Când Tohru promite să păstreze secretul, familia Sohma îi permit lui Tohru să-și păstreze amintirile în loc să i le șteargă prin hipnoză, ceea ce se întâmpla cu toate persoanele din afara familiei Sohma care afla secretul.
Bokura ga ita
Hakushaku to Yousei
o frumoasa poveste de dragoste intre o piicanie si o girafa.Ambii avand multe lucruri in comun se completeaza reciproc sau mai bine zis se enerveaza reciproc. Oricum este unul din cele mai iubite anime - uri ale mele.
Toradora
Paradise Kiss( moda, stil, libertate un anime foarte bun il recomand. )

4 răspunsuri:
| elysi a răspuns:

Mie mi-a placut mult NANA (http://www.mangareader.net/149/nana.html), dupa care s-a facut si anime si Dengeki Daisy (http://www.mangareader.net/123/dengeki-daisy.html).

| KinokoஐKee a răspuns:

Ce zici de:
-Sukitte Ii na Yo
-Tonari no Kaibutsu-kun
-Ano Natsu de Matteru
-Motto to Love Ru
-Angel Beats(un pic de dragoste)
-Bakuman
-Binbougami ga!
Si daca mai vrei, cred ca mai pot gasi.

| cookyemadyeu a răspuns:

Vampire Knight

| Oana_Say_1998 explică:

Sper sa nu va suparati pe mine dar toate le-am vazut. Am uitat sa le mentionez. Printre Kaichou Wa Maid-sama, Fruits Basket, Bokura ga ita, Lovely Complex, Ouran high school host club, Toradora, Paradise Kiss si Nana sunt toate vazute. Voi da funda celui care imi va da cateva animeuri pe care nu le-am vazut si care sunt buna. Stiu, sunt greu de multumit, dar am vazut multe animeuri. Astea sunt cele de baza pe care toti le-au vazut. Va rog sa ma iertati din nou si sper ca incurand ca primesc o lista de animeuri pe care inca nu le-am vazut!